Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 31 lipiec 2023

Ceske Drahy, czyli czeskie koleje państwowe we współpracy z PKP Intercity chcą uruchomić od grudnia 2024 roku cztery pary pociągów dziennie w relacji Praga – Pardubice – Wrocław-Poznań-Inowrocław-Bydgoszcz-Gdynia. Nie jest to nowy temat, bowiem w wieloletnim harmonogramie start tego połączenia zapowiadano na grudzień 2022 roku. Nowe informacje wskazują jedynie, że będzie to dwa lata później.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przełom lipca i sierpnia w Polsce zaliczał się raczej to tych chłodniejszych, po upałach z pierwszej połowy miesiąca w ostatnim czasie mogliśmy odetchnąć, zupełnie odmiennie prezentuje się sytuacja na południu i zachodzie kontynentu, na greckiej wyspie Rodos, gdzie w walce z pożarami pomagają polscy strażacy mamy do czynienia z temperaturami na poziomie 45 stopni, we włoskiej Sardyni przekroczone bylo nawet 48 stopni.

Opublikowano w Magazyn

Rząd chce zrealizować koncepcję budowy szybkich kolei, która omija najważniejsze miasta województwa kujawsko-pomorskiego, z tego powodu trudno się dziwić marszałkowi województwa oraz Sejmikowi Województwa, iż krytykują ten przebieg. Koncepcja proponowana przez marszałka Piotra Całbeckiego wydaje się poprawna jedynie politycznie, bowiem z uwagi na koszty jej realność realizacji, niezależnie od tego kto będzie rządził Polską, jej szansa na realizację jest niewielka. Podsumowaniem niniejszej analizy będzie prezentacja naszej kontrpropozycji.

Opublikowano w Regionalne

Strata Wielospecjalistycznego Szpitala im. Ludwika Błażka jeszcze w 2021 roku wynosiła 8,3 mln zł, aby w roku ubiegłym urosnąć do ponad 20 mln zł. To znaczny wzrost, który postawił wątpliwości co do przyszłości inowrocławskiej lecznicy, a także obawy czy nie przełoży się to na kondycję Powiatu Inowrocławskiego, który mógłby zostać zobowiązany do spłaty tych zobowiązań. Władze powiatowe zleciły w poznańskiej firmie Formedis przygotowanie audytu dotyczacego sytuacji finansowej szpitala.

Opublikowano w Inowrocław

Gdy w pierwszych dniach lipca publikowaliśmy informację i zdjęcia z budowy podziemnego zbiornika retencyjnego przy Placu Wolności pokazaliśmy wielką dziurę. Teraz ostatniego dnia lipca możemy pokazać przestrzeń zabezpieczoną kamiennymi blokami, widzimy też układanie elementów samej konstrukcji zbiornika. Póki prace trwają mamy bowiem jedyną w swoim rodzaju szansę na bliższe przyjrzenie się temu jak powstają zbiorniki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedziele na antenie TVP Bydgoszcz odbyła się dyskusja o kolejach dużych prędkości, co było nawiązaniem do przyjęcia przez Radę Miasta Torunia stanowiska, które podobnie jak stanowiska Bydgoszczy czy marszałka wskazują, że rządowa koncepcja marginalizuje Bydgoszcz i Toruń. Radny PiS-u z Torunia Michał Jakubaszek stwierdził, że z Włocławka do Torunia i Bydgoszczy pociągi pojadą z prędkością 250 km/h, choć w praktyce rządowe plany zakładają zaledwie na niewielkim fragmencie 160 km/h, zatem nie będą to nawet prędkości porównywalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30