Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWięzień pobił strażnika więziennego

Więzień pobił strażnika więziennego

Napisane przez  Ł.R. / RMF FM Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 31 maj 2024 06:12
Zakład karny w Koronowie Zakład karny w Koronowie Fot: Służba Więzienna

Z ustaleń reporterów radia RMF FM wynika, że w maju doszło do trzech przypadków agresji osadzonych wobec funkcjonariuszy Służby Więziennej. Jeden z przypadków dotyczy zakładu karnego w Koronowie, choć nie jest on najpoważniejszy, to jednak nigdy nie powinien mieć miejsca.

Do zdarzenia miało dojść na dyżurce, podczas przeprowadzania przez funkcjonariusza Straży Więziennej kontroli osobistej osadzonego. W jej trakcie osadzony zaatakował oddziałowego, w wyniku czego ten miał stłuczony nos. Poważniejsze zdarzenia odnotowano w Czarnem i w Grójcu, tam doszło do złamań u funkcjonariuszy, w jednym wypadku nawet utraty przytomności.

 

Koronowski incydent na tle dwóch pozostałych jest delikatniejszy, ale każda sytuacja, gdy dochodzi do agresji wobec strażnika jest poważna. Sprawca napaści w Koronowie został przeniesiony do innego Zakładu Karnego i umieszczony na oddziale dla więźniów niebezpiecznych. Trwa dodatkowo postępowanie karne, które może przełożyć się na przedłużenie kary pozbawienia wolności.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu