Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 styczeń 2021

Rok 2020 bydgoski rynek pracy kończy liczbą ponad 5,8 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. W stosunku do 31 grudnia 2019 roku jest to wzrost o 1053 osoby. Rok 2020 był dla rynku pracy trudny głównie z powodu pandemii COVID-19. Stopa bezrobocia na poziomie 3,5% to jednak wskaźnik, który jeszcze kilka lat temu znajdował się jedynie w sferze marzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwsze 29 tys. szczepionek Moderny dotarło już do Polski. W najbliższych dniach będą wydawane do szpitali - powiedział PAP we wtorek prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Dodał, że szczepionki przeciw COVID-19 są już przekazywane także do szpitali tymczasowych.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu pojawił się poselski projekt kodeksu postępowania o wykroczenie, firmowany przez formację rządzącą, który znosić ma możliwość odmówienia przyjęcia mandatu. Ten projekt krytykuje cała opozycja, dzisiaj swój głos sprzeciwu wyraził jeden z bydgoskich klubów Konfederacji, politycy na konferencji prasowej nie chcieli już jednak założyć maseczek.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu Sejm RP przyjął ustawę budżetową na 2021 rok, w tym tygodniu zajmuje się nią Senat RP, który może nanieść swoje poprawki. Budżet w Senacie będzie głosowany w środę, do uchwalonego przez Sejm dokumentu senatorowie złożyli ponad 100 poprawek.

Opublikowano w Bydgoszcz

24 listopada wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie o zmianie patrona ulicy Iwana Alejnika na zmarłego niedawno honorowego obywatela Inowroclawia Tadeusza Chęsego. Rada Miejska decyzję wojewody zaskarżyła do sądu. Tymczasem na dawnej ulicy Alejnika pojawiły się tabliczki.

Opublikowano w Inowrocław

Pamiętajmy, że jednym z celów akcji dezinformacyjnej związanej z pandemią koronawirusa jest wzbudzanie nieufności do działań rządu, jeżeli chodzi o walkę z pandemią, bo to ma na celu zdestabilizować kraj – powiedział w niedzielę prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.

Opublikowano w Magazyn

Od ponad dwóch lat mieszkańcy ulic Harecerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, położonych przy estakadzie tramwajowej zabiegali o budowę ekranów akustycznych. W ubiegłym roku postanowili zawalczyć o nie poprzez złożenie projektu do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – zadanie będzie realizowane w bieżącym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu