Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 styczeń 2021

Przejeżdżanie na czerwonym świetle to jeden z głównych grzechów jaki popełniają kierowcy w ruchu drogowym, niekiedy skutki takiego naruszenia bywają tragiczne. Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje objąć dwa bydgoskie skrzyżowania systemem monitoringu CANARD, który będzie służył do wyłapywania, a następnie karania mandatami przejeżdżających na czerwonym świetle.

Opublikowano w Bydgoszcz

Klimatyzacja przenośna to urządzenie, które świetnie się sprawdzi zarówno w domach jak i w firmach. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwoli schłodzić poszczególne pomieszczenia w czasie letnich upałów. Jest ono bardzo kompaktowe i łatwe w montażu. Przed podjęciem decyzji o zakupie, należy dobrać odpowiednią moc urządzenia, która będzie spełniała nasze oczekiwania i dopasuje się do potrzeb. W jaki sposób dobiera się moc urządzenia i o czym należy pamiętać?

Opublikowano w Polecane

W planach ratusza jest poprowadzenie linii tramwajowej, która połączy pętle Rycerska z ulicą Gdańską, wiodącą koncepcją jest poprowadzenie torów wzdłuż nowej ulicy, nazywanej dzisiaj jako Nowoświecka. Grupa mieszkaniowa Moderator natomiast chce zmienić oblicze Bocianowa swoim planem inwestycyjnym. Moderator przygotował animację pokazującą jak może wyglądać Bocianowo i Nowoświecka z tramwajami w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu