Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 lipiec 2022

W poniedziałek i we wtorek organizowaliśmy bydgoskie obchody 103 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Zapraszamy do obejrzenia już w wersji on-line wykładu dr Moniki Opioły-Cegiełki pt. ,,Traktat Wersalski i jego znacznie dla ziem polskich”, w którym podkreśla jak był to ważny dokument dla dziejów Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w ramach wystąpienia obywatelskiego na sesji Rady Miasta wystąpiła dr Krystyna Kozioł związana z Extinction Rebellion, która w imieniu młodego pokolenia przestrzegła bydgoskich samorządowców, że to ostatni moment, aby wdrażać redukcję emisji gazów cieplarnianych, zanim doszło do katastrofy - W sprawie klimatu zegar tyka i nie wolno nam się spóźnić – ostrzegała.

Opublikowano w Bydgoszcz

У понеділок, 27 червня, російський бомбардувальник атакував торговий центр, в якому знаходилося понад 1000 осіб. Солідарність жителям Кременчука висловили, зокрема, Мер Бидгоща - Бидгощ і Кременчук є містами-партнерами.

W ubiegły piątek wieczorem, po pierwszym dniu nielegalnego strajku w MZK pojawił się komunikat, że potrwa on do środy, czyli do dnia posiedzenia Rady Miasta Bydgoszczy co pokazuje, że mimo wszystko liczono, iż sesja będzie elementem przełomowym. Jeżeli ktoś na to liczył to się przeliczył, bowiem radni pokazali się od najgorszej strony, a co gorsza tylko pogłębili patową sytuację.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 01 lipiec 2022 12:44

Tydzień buntu w MZK (raport)

Rozpoczął się 8 dzień strajku w MZK – wokół sprawy jest wiele polityki, stąd też przygotowaliśmy podsumowanie dotyczące wyłącznie konkretów, które pojawił się w okresie przed nielegalnym strajkiem oraz w trakcie jego trwania. Informacje te opierane są o publiczne wypowiedzi różnych stron.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie na rynku jest wiele szkół językowych i każda oferuje przeróżnego typu kursy. Czasami nie jest łatwo podjąć decyzją na temat tego jaka szkoła językowa i jaki konkretnie kurs będzie dla nas najlepszy. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej lub kursu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Opublikowano w Polecane

Początek lipca może przynieść pozytywny związane z obniżką cen paliw – z jednej strony widzimy spadek wartości paliwa w hurcie, do tego kolejne sieci stacji benzynowych wdrażają wprowadzają promocję dla klientów indywidualnych.

Opublikowano w Regionalne

Rzeka Muzyki to wydarzenie, które wpisało się w okres wakacyjny w Bydgoszczy na dobre, koncerty plenerowe w amfiteatrze Opery Nova co roku w niedzielne wieczory przyciągają tłumy. Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę i jak każdy rozpocznie się o godzinie 19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu