Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 lipiec 2022
środa, 13 lipiec 2022 00:59

Bydgoskie wynalazki zauważone w Japonii

Na początku lipca w japońskim Kyoto odbywały się Międzynarodowe Targi Desingu oraz Innowacyjności JDIE. Wśród wyróżnień tych targów znalazły się innowacje opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na rok bieżący przewoźnicy Polregio i Arriva mają zakontraktowane do przejechania ponad 5,2 mln kilometrów. Z naszych wyliczeń wynika, że gdyby chcieć utrzymać taką pracę przewozową w roku 2023 budżet województwa musiałby zwiększyć dofinansowanie do przewozów o kilkadziesiąt procent. To spore wydatki dla budżetu województwa, stąd też najprawdopodobniej czeka nas dyskusja o cięciach liczby kursów. Jedną z głównych przyczyn niezbyt optymistycznych prognoz jest wzrost cen energii.

Opublikowano w Regionalne

XVIII століття було досить складним для міста Бидгощ - чума, шведський потоп і нескінченні війни призвели до занепаду міста, яке почало обезлюдніти. Будівництво Бидгощського каналу, зробило Бидгощ важливим водним центром торгівлі та оживило місто. Подібний позитивний ефект на розвиток міста принесло будівництво залізничної дороги наприкінці ХІХ ст. Тому можна сказати, що історія Бидгоща тісно пов’язана з логістикою.

Brzmi to na pierwszy rzut oka jak jakiś żart, ale na poważnie te przemiłe zwierzęta towarzyszyły w poniedziałek bydgoskim policjantom podczas akcji prewencyjnej, która miała uświadomić kierowców, że zbyt duża prędkość to główna przyczyna wypadków. Akcja ma szansę stać się głośna w internecie, stąd też może oddziaływać szeroko.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nauczaniu Kościoła strajki przedstawiane są jako coś złego, bowiem niesie zawsze zagrożenie dla pokoju i ładu wewnętrznego, papieże wskazują w swoich encyklikach, że w pewnych wypadkach strajk może być moralnie uprawniony, ale musi spełniać konkretne warunki. W ostatnich wydarzeniach bydgoskich nie były one spełnione.

Opublikowano w Magazyn

W okolicach stacji Maksymilianowo doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej, służby PKP PLK prowadzą od wczesnego rana prace naprawcze, przywrócenie normalnego ruchu planuje się w okolicach południa. Na odcinku Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Opublikowano w Bydgoszcz

International School of Bydgoszcz to najważniejsza szkoła anglojęzyczna w Bydgoszczy. Nazywana jest potocznie szkołą NATO, bowiem uczęszczają do niej dzieci oficerów służących w bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (placówka nie ogranicza się jedynie do kształcenia dzieci żołnierzy). Jej funkcjonowanie to wręcz warunek konieczny dla utrzymania instytucji NATO w Bydgoszczy. Obecna siedziba szkoły przy ulicy Bośniackiej przejdzie gruntowna przebudową wraz z termomodernizacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu