Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 lipiec 2022

W sobotni wieczór odbyła się kolejna impreza z cyklu Kanał Kultura, tym razem po potańcówce zaproponowano mieszkańcom koncert zespołu dętego Triumphal Brass Quintet, najlepszych muzyków bydgoskich instytucji kultury wraz ze śpiewem Doroty Nowak (sopran koraturowy) i Nazariego Kachala (tenora). Koncert odbył się na Flisach, ale spotkał się z dużym zainteresowaniem też na Miedzyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od piątku 1 lipca Czechy przez pół roku będą przewodniczyć w Radzie Unii Europejskiej, dzień wcześniej w Młynach Rothera została zainaugurowana wystawa ,,Czeskie Bohaterki”, o kluczowych dla historii tego kraju kobietach. Wystawę zainaugurował konsul honorowy Czech w Bydgoszczy Dariusz Zimny, gościem wernisażu był prezydent Rafał Bruski. Wystawa jest dostępna w najbliższych dniach w Młynach Rothera (do 14 lipca) dla zwiedzających.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono około 325 zakażeń COVID-19, to około 50 mniej niż w maju, stwierdzono też około 4 zgonów spowodowanych wirusem.

Opublikowano w Regionalne

Wiśniowy sad to pierwsza muzyczna zapowiedź albumu, będącego efektem spotkania Karoliny Cichej, czołowej polskiej artystki folkowej i Sw@dy, producenta muzycznego. Singiel bazuje na języku ukraińskim, co jest ukłonem w stronę nowych i tymczasowych mieszkańców Polski. Wybrzmiewa jednak ponadnarodowym językiem tęsknoty i muzyką, która może zaskoczyć dotychczasowych fanów Cichej.

Opublikowano w Magazyn

W piątek po godzinie 16 przez nasze województwo przeszła nawałnica, niosąca silny wiatr i intensywne opady deszczu. W naszym regionie doszło do zniszczenia ponad 60 dachów, z tego 32 na budynkach mieszkalnych. Doszło także w niektórych miejscach do zablokowania dróg, udało się je jednak udrożnić.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 02 lipiec 2022 10:18

CBA w bydgoskim Sądzie Okręgowym

23 czerwca w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kontrola dotyczy zamówień publicznych z lat 2018-2021.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu