Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 lipiec 2022

Od kilku lat środowiska patriotyczne zabiegają o budowę na skwerze Leszka Białego pomnika Żołnierzy Wyklętych, inicjatywę obywatelską poparło ponad 2 tys. osób, w 2017 roku Rada Miasta nie chciała jednak podjąć uchwały w sprawie lokalizacji pomnika, tłumaczono to potrzebą odroczenia dyskusji w czasie, z uwagi na planowaną budowę zbiorników retencyjnych pod pomnikiem. Sprawę dość poważnie jednak skomplikowało wpisanie w maju do rejestru zabytków Pomnika Czynu Społecznego – Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego, co praktycznie uniemożliwia lokalizację monumentu poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 22 lipiec 2022 11:51

Inowrocławski szpital powiększa stratę

W dokumentach Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu, o których pisaliśmy w ubiegłym roku padło sformułowanie, że ,,sytuacja szpitala jest krytyczna” oraz pojawiła się prognoza zakończenia 2021 roku z długiem w kwocie ok. 16 mln zł. Ostatnio szpital podsumował rok 2021, strata jest znacznie niższa niż prognozowano, ale co może niepokoić – kolejny rok z rzędu wzrasta.

Opublikowano w Inowrocław

Rada Ministrów przyjęła projekt Polityki Naukowej Państwa, przedłożony przez ministra edukacji i nauki strategiczny dokument, który wskazuje priorytety funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku tygodni wykorzystuje około 50 fotopułapek, które mają na celu identyfikację osób, które zaśmiecają tereny zielone. W maju zastępca prezydenta Michał Sztybel, informując o planie instalacji fotopułapek, zapowiedział start programu ,,zero tolerancji dla śmiecenia”. Kilka dni temu udało się w ten sposób ustrzelić pierwszego śmiecącego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu