Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 lipiec 2022

Do tej pory rząd rozdzielił dwie transze dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, co prawda podział tych środków budzi kontrowersje – władze Bydgoszczy i Inowrocławia sygnalizują, że te miasta zostały poszkodowane. Problemem okazuje się jednak wydatkowanie tych środków, przez co wiele samorządów być może z tych dotacji i tak nie skorzysta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Klimatyzatory w dużych halach przemysłowych odgrywają ogromną rolę. Dbają bowiem o komfort termiczny pracowników, co wpływa pozytywnie na efektywność wykonywanej pracy. Jakie czynności wchodzą w skład przeglądu konserwacyjnego klimatyzatora? Dlaczego serwisowanie klimatyzacji jest tak istotne? W jaki sposób dokonać sprawdzenia szczelności klimatyzatora? Jak często należy serwisować klimatyzację w hali przemysłowej? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Opublikowano w Polecane

Deficyt operacyjny ma miejsce, gdy wydatki bieżące (czyli na bieżące utrzymanie i wypłaty pensji) są wyższe od dochodów bieżących, co jest wyjątkowo trudną sytuacją, gdyż nie mając zbilansowanych wydatków bieżących, trudno myśleć o wydatkach na inwestycje. W takiej sytuacji znalazła się Bydgoszcz – w środę skarbnik miasta oszacował, że mamy 7 mln deficytu operacyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rząd chce wprowadzić dopłatę w wysokości 3 tys. zł dla osób ogrzewających mieszkania węglem, którego dostępność ostatnio jest ograniczona, co też wpływa na jego cenę. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy będzie to nieuczciwe wobec innych Polaków, którzy bardziej ekologicznie ocieplają mieszkania, często ponosząc wcześniej koszty wymiany ogrzewania.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu