Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 lipiec 2022
środa, 06 lipiec 2022 00:37

Schreiber – Bruski 1:0 (komentarz)

Na początku czerwca zastępca prezydenta Michał Sztybel wyzwał na debatę ministra Łukasza Schreibera, debata miała dotyczyć wpływu rządowych reform podatkowych na finanse samorządów. Na konferencjach prasowych jedna strona twierdzi, że Bydgoszcz jest na tym stratna, druga że nawet zyskała. Debata miałby pozwolić skonfrontować oba poglądy, mamy lipiec i do niej nie doszło.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki matur dla województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, na ponad 13,7 tys. zdających, tylko niespełna 10,5 tys. mogło cieszyć się z informacji o zdanej maturze – zdawalność w pierwszym terminie wyniosła 76,2%. Jest ona jednak o 6 punktów procentowych wyższa niż przed rokiem, przez co można wyciągnąć wniosek, że tegoroczne matury w naszym województwie poszły lepiej.

Opublikowano w Regionalne

Za nami 12 dzień buntu w MZK, dzisiaj jednak jednak zwołano na czwartek posiedzenie Rady Nadzorczej z udziałem związków zawodowych. Na tym posiedzeniu może zapaść decyzja o 350 zł podwyżek dla pracowników MZK, Solidarność chce też zwrócić się do rządu o wsparcie spółek komunalnych, w które uderza wysoka inflacja. Prezydent, radni oraz Solidarność liczą, że być może protestujący w odpowiedzi na te zapowiedzi postanowią wrócić na trasy.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak spotkał się z prezydentem Rafałem Bruskim w temacie buntu w MZK. Walczak po tym spotkaniu poinformował nas, że jest szansa iż jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzje o podwyżkach, jednocześnie wyraził nadzieje, że dzisiaj motorniczowie i kierowcy wrócą do pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy przyznała medale Kazimierza Wielkiego dwóm miastom partnerskim z Ukrainy: Krzemieńczukowi i Czerkasą. Medal do Krzemieńczuka dotarł dopiero w czerwcu, jego uroczyste przekazanie władzom tego miasta miało miejsce w Galerii Sztuki w Krzemieńczuku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu