Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 luty 2024

- Doszło do naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego w osobie pana radnego, który był tutaj i sprawował mandat radnego Miasta Bydgoszczy – mówiła w ubiegłą sobotę adwokat Małgorzata Gliwa-Sokorska, która w imieniu radnego Bogdana Dzakanowskiego, który w związku z użyciem przez policję gazu uważa się za poszkodowanego, złożyła zawiadomienie do prokuratury przeciwko Policji. Publikujemy nagrania, które pokazują w jaki sposób radny pełnił mandat radnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj będzie sporo wątków – rolnicy domagają się nie tylko rezygnacji Unii Europejskiej z Polskiego Ładu, ale też wstrzymania dostaw zboża z Ukrainy. W miejscowościach przygranicznych dochodziło do wysypywania ukraińskiego zboża, na co mer Lwowa zareagował porównaniem polskich rolników do prorosyjskich prowokatorów.

Opublikowano w Magazyn

Karta Bydgoszczanina to drugi postulat jaki prezentuje poseł Łukasz Schreiber kandydując na prezydenta Bydgoszczy. Pierwszy raz w kampanii wyborczej pomysł ten jednak zaprezentował 5,5 roku temu Marcin Sypniewski, który kandydował wówczas z komitetu ,,Czas Bydgoszczy”.

Opublikowano w Bydgoszcz

16 lutego 1919 roku został podpisany rozejm w Trewirze, który przedłużał zawieszenie broni po I wojnie światowej z 11 listopada 1918 roku, jednocześnie doprowadził do zawieszenia broni w Wielkopolsce i na Kujawach – ustanawiając linię demarkacyjną. Datę 16 lutego można przyjmować jako zakończenie Powstania Wielkopolskiego, a przynajmniej jego głównych faz, bowiem do lokalnych starć później jeszcze dochodziło. Wyznaczona linia demarkacyjną uznawała, że pod polską kontrolą znalazły się niemal wszystkie tereny kontrolowane przez powstańców.

Opublikowano w Regionalne

Wzorem Sejmiku Województwa bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli, aby Rada Miasta Bydgoszczy również zaapelowała w sprawie szybkiej budowy drogi ekspresowej S10. Apel miał zostać skierowany jednak do premiera i Ministerstwa Infrastruktury. Apelu jednak ostatecznie nie przegłosowano, bo nie zgodzili się na to sami jego autorzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu