Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 luty 2024

Dzisiaj musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w całej Polsce – na dzisiaj rolnicy zapowiedzieli strajk generalny, jak spojrzymy na zarejestrowane zgromadzenia, to musimy mieć na uwadze, że możemy się spodziewać wydłużenia go o kolejne dni. Być może będą powstawać miasteczka namiotowe – sytuacja jest dynamiczna. O co chodzi jednak rolnikom w całej Unii Europejskiej?

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 19 luty 2024 15:14

W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 19 luty 2024 13:51

Nowa fura radnego Zdzicha

Wjazd na parking Park&Ride kosztuje każdego 6 zł za przekroczenie szlabanu – na tych parkingach nie brakuje miejsc wyznaczonych dla inwalidów, tylko w praktyce bycie inwalidą w tym wypadku nie zwalnia z opłaty (w przeciwieństwie do strefy płatnego parkowania). Za takimi zasadami głosowała większość radnych – w tym radny Zdzisław Tylicki z Nowej Lewicy, który jest szefem związku emerytów, rencistów i inwalidów w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 luty 2024 13:17

W nocy zdemolował inowrocławską trybunę

Trybuny  zazwyczaj cierpią po burdach między kibicami, choć w ostatnich latach jest to w Polsce zjawisko raczej marginalne. Trybuny na inowrocławskim Rynku w nocy z soboty na niedzielę odwiedził krewki 18-latek. Owocem jego wizyty są straty.

Opublikowano w Inowrocław

Jesteśmy po kolejnym tygodniu kampanii wyborczej który był głównie okresem aktywności kandydata na prezydenta Łukasza Schreibera oraz jego komitetu Bydgoskiej Prawicy, gdyż urzędujący prezydent Rafał Bruski kampanię rozpoczął dopiero w niedzielę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najbardziej bezpiecznie czują się rodziny wielodzietne – poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej naukowcy z Uniwersytetu Kaliskiego, którzy opracowali nowy wskaźnik ekonomiczny dotyczący poczucia bezpieczeństwa Polaków.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłą środę Komisja TRAN Parlamentu Europejskiego przyjęła treść rozporządzenia o rewizji sieci TEN-T po trillogu. W kwietniu w tej sprawie odbędzie się ostateczne głosowanie Parlamentu Europejskiego, z uwagi jednak na kończącą się kadencję i sprawy proceduralne, nie należy się spodziewać zmian. Bydgoszcz utrzyma status węzła sieci kompleksowej TEN-T, który został jej nadany w 2013 roku, dodatkowo w dokumentach unijnych znajdzie się zapis o drugim węźle Bydgoszcz Południe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu