Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 luty 2024
sobota, 03 luty 2024 00:22

Kiedy tramwaje wrócą na Toruńską?

Tramwaje pomiędzy Rondem Bernardyńskim i Babią Wsią nie jeżdżą od marca 2018 roku, gdy podczas inwestycji prywatnej doszło do osunięcia się nasypu oraz popękania okolicznych budynków. Odpowiedzi na pytania o powrót tramwajów w ostatnich latach było kilka – były podawane różne terminy, ale żaden z nich się nie ziścił. Od kilku miesięcy ratusz już nie podaje terminów, zdając sobie sprawę, że trudno cokolwiek przewidzieć. Co się jednak w tej sprawie dzieje?

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek na dworcu Bydgoszcz Główna odbyło się uroczyste przekazanie pierwszego pociągu wyprodukowanego przez PESA dla Ghany z udziałem wiceministra tego kraju Iawa Owusu. Reprezentujący polski rząd wicewojewoda Michał Koniuch postanowił przy tej okazji opowiedzieć o programie Polski2050.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu relacjonowaliśmy protest rolników z Złotnikach Kujawskich. W ostatnim czasie protestują jednak nie tylko polscy rolnicy, protesty odbywają się w całej Europie, a postulaty co do zasady są podobne. W czwartek traktory wjechały do Brukseli, pod siedzibą Parlamentu Europejskiego zrobiło się gorąco.

Opublikowano w Magazyn

Ghana położona jest w zachodniej Afryce z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Gospodarka tego kraju zaliczana jest do najprężniejszych w Afryce. Okolicznością do wizyty wiceministra rozwoju kolei Yawa Owusu był odbiór pierwszego pociagu PESA Link zakupionego przez ten kraj. Dla bydgoskiej PESA to symboliczny dzień, bowiem jest to pierwszy pociąg wyprodukowany na rynek afrykański.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przypadku położonego na północ Chełmna stan ostrzegawczy został już ogłoszony. Dla zobrazowania sytuacji – aby prom pod Solcem Kujawskim mógł normalnie funkcjonować potrzebny jest stan Wisły na poziomie przynajmniej 1,9 metra, w okresie sierpniowo-jesiennym było to bliżej 1,5 metra. Obecnie Wisła podniosła się w Fordonie już do 509 centymetrów. Stan ostrzegawczy zaczyna się od 530 cm.

Opublikowano w Regionalne

Ponad 366 tys. pasażerów udało się obsłużyć w Porcie Lotniczym Bydgoszcz w 2023 roku, duży wpływ na to miał wzrost zainteresowania lotami czarterowymi. To wynik dość bliski historycznemu 400 tys. które udawało się przekraczać w latach 2018 i 2019, co też pokazuje, że bydgoskie lotnisko odbija się pomimo braku decyzji niemieckiej Lufthansy co do wznowienia lotów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu