Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 luty 2024

W ubiegłym tygodniu na szczycie NATO w Brukseli zapadła decyzja o ulokowaniu w Bydgoszczy Centrum Analiz, Szkoleń i Edukacji NATO-Ukraina. Wypowiedź sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga była jednak dość oszczędna, zatem jedynie mogliśmy się domyślać o przeznaczeniu tej jednostki. Nieco więcej światła daje wypowiedź wiceministra Ukrainy Stanislava Haidera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od pewnego czasu wiemy już, że Nowa Lewica z Bydgoszczy pójdzie z list Koalicji Obywatelskiej, duże szansę na mandat ma mieć wiceprzewodnicząca Rady Miasta Anna Mackiewicz (nieoficjalnie ma mieć 2 miejsce na Kapuściskach) oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Drozd (3 miejsce w Fordonie). Wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, z racji tego, że formacja nie wystawi kandydata na prezydenta, ma też spore szansę na zachowanie swojego stanowiska. Tylko jaka jest przyszłość formacji z 2-3 radnymi?

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Opublikowano w Regionalne
środa, 21 luty 2024 06:50

Czy Jasiakiewicz zniknie z polityki?

Postać byłego prezydenta Bydgoszczy to jeden z bardziej wyrazistych bydgoskich polityków minionej kadencji, w Sejmiku Województwa w ostatnim czasie doprowadził do opóźnienia w przyjęciu Audytu Krajobrazowego, co pozwoliło zliberalizować zapisy tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerowały w plany związane z budową terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz powstania Parku Przemysłowego Emilianowo. W nowej kadencji polityka możemy już jednak nigdzie nie zobaczyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu