Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 04 luty 2024

Policja jest instytucją państwową, zatem jest zobowiązana dbać o nasze bezpieczeństwo w ramach ustawowych zapisów, jednak również ona musi funkcjonować w gospodarce rynkowej, dlatego mogą ją dodatkowo dotować samorządy, w ten sposób finansując dodatkowe patrole. W Inowrocławiu taka praktyka jest stosowana od wielu lat.

Opublikowano w Inowrocław

Urząd Miasta dwa tygodnie temu opublikował raport pt. ,,Jakość życia w Bydgoszczy” zrealizowane w ramach sondażu przez pracownie sondażową IBRIS. Od osób z którymi kontaktowali się ankieterzy IBRIS dowiadujemy się, że wśród pytań było to, na kogo zagłosują w II turze wyborów prezydenckich, gdyby doszło do starcia prezydenta Rafała Bruskiego z posłem PiS Łukaszem Schreiberem – tego pytania nie ma jednak upublicznionym przez ratusz raporcie.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 04 luty 2024 12:41

Rok 2023 w Polsce był ekstremalnie ciepły

Latem nie raz pojawiały się publikacje, że mamy do czynienia z rekordowo ciepłym rokiem na świecie, szczególnie odczuwalne było to na południu Europy. W Polsce lato może nie było, aż tak ekstremalne to jak podsumuje się cały 2023 rok to analitycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprost używają zwrotu, że był to ekstremalnie ciepły rok.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu