Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 luty 2024
sobota, 10 luty 2024 00:27

Pod Blankami zmienia swoje oblicze

Powstała jeszcze w XIV wieku ulica Pod Blankami w ostatnich latach nie prezentowała się najciekawiej, a jeszcze kilka lat temu bywało na niej przecież niebezpiecznie, gdy kierowcy robili sobie z niej skrót do omijania korków, pędząc jak szaleni. Od kilku tygodni przechodzi ona jednak długo oczekiwany remont.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protest rolników w Bydgoszczy zakończył się eskalacją emocji, gdy rolnicy próbujący wtargnąć do Urzędu Wojewódzkiego zostali zaatakowani przez policję gazem, po czym przed budynkiem zaczęli palić opony. Po wyjściu wojewody do protestujących część osób zarzucało użycie gazu. W wyniku tego zajścia ucierpiała dziennikarka Radia PiK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty rolników które dzisiaj przewinęły się przez Polskę, od dłuższego czasu odbywają się w całej Unii Europejskiej, we Francji czy Belgii używane są znacznie bardziej stanowcze formy. Europejska Partia Ludowa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego daje do zrozumienia, że chce się z kontrowersyjnych zmian wycofać.

Opublikowano w Magazyn

Podpalanie opon przez rolników to głównie obrazek znany z Francji, relacjonując jednak protesty rolników w naszym regionie od ponad dekady, tak dużych emocji jak w piątek nie było nigdy. Porównanie wydarzeń bydgoskich do kraju nad Sekwaną byłoby nadużyciem, bo nie doszło do istotniejszych uszkodzeń mienia. Rolnicy zapowiadają, że jak nie dojdzie do porozumienia z rządem, to w przyszłym tygodniu dojdzie do blokowania dróg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nielegalne wydobycie kopalin stanowi zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa surowcowego Polski, ale jest również problemem społecznym i przyrodniczym. Powoduje negatywną ingerencję w środowisko naturalne, która przyczynia się do degradacji gruntów, nieodwracalnego przekształcenia przyrody, stwarza zagrożenie powodziowe (w przypadku naruszenia filarów ochronnych dla rzek), a także tworzy warunki do nielegalnego gromadzenia odpadów oraz przyczynia się do obniżenia walorów krajobrazowych – informuje Najwyższa Izba Kontroli.

Opublikowano w Regionalne

Oficjalnie nie mamy jeszcze zarejestrowanego żadnego kandydata na prezydenta Bydgoszczy, ale w bydgoskiej polityce sporo się działo. Ekipa prezydenta Rafała Bruskiego co prawda zajmowała się głównie zakulisowymi grami, a jego konkurent poseł Łukasz Schreiber zaczął od formuły dobrze znanej bydgoskiemu PiS-owi z poprzednich kampanii, czyli pokazywania, że ,,Bydgoszcz jest w ruinie”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że na funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia zostanie powołana Dorota Doktór, wieloletnia działaczka bydgoskiej Nowej Lewicy (w przeszłości SLD). Dorota Doktór przez ostatnie lata pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu