Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 marzec 2024

Pod koniec stycznia niemal całą Bydgoszczą wstrząsnęła informacja o spłonięciu liczącej przeszło 100 lat Fabryki Lloyda, w ostatnich latach po odrestaurowaniu przez prywatnego przedsiębiorcę było to bardzo popularne miejsce estradowe. Strażacy z ogniem walczyli kilka godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na razie centralna cześć Placu Kościeleckich jest zamknięta dla mieszkańców, z ruchu wyłączona jest też północna część jezdni, bowiem wciąż trwają prace rewitalizacyjne, możemy już jednak dzisiaj zobaczyć jak wyglądają nowe alejki, czyli na własne oczy podejrzeć efekt końcowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek opublikowaliśmy sprostowanie przysłane nam przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego podpisane przez jego dyrektora Wojciecha Kaczmarczyka. Wyrażamy uznanie, że osobiście dyrektor miał odwagę się pod nim podpisać, opublikowaliśmy je jak szybko było to możliwe, chcemy jednak się dzisiaj do niego odnieść.

Opublikowano w Regionalne

12 marca 1999 roku Polska wstąpiła do NATO, z tej okazji na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyły się oficjalne uroczystości – obok tradycyjnej dla uroczystości patriotycznych flagi biało-czerwonej, podniesiona została także flaga NATO, pojawiły się też flagi wszystkich państw tworzących sojusz. W sobotę mieszkańcy Bydgoszczy i regionu są zaproszeni do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, gdzie odbędzie się piknik militarny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co prawda na rejestrację kandydatów na prezydenta Inowrocławia są jeszcze dwa dni – już jednak na dzisiaj mamy zarejestrowane sześć nazwisk: Arkadiusza Fajoka, Ewę Koman, Bartosza Kownackiego, Janusza Misterskiego, Wojciecha Piniewskiego i Marka Słabińskiego. Można próbować spekulować kto ma z nich największe szansę, ale nie jest powiedziane, że osoba wydająca się dzisiaj faworytem nie tylko nie wygra, ale może nawet nie wejść do drugiej tury. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem możemy natomiast powiedzieć, że 7 kwietnia prezydenta Inowrocławia raczej nie poznamy i po tej dacie będzie czekać nas dwutygodniowa dogrywka.

Opublikowano w Inowrocław

To już ostatnie tygodnie kadencji samorządowej – w Koronowie kadencja kończy się zawiadomieniem do prokuratury, bowiem wszystko wskazuje na to, że na sesji w dniu 28 lutego radna Ilona Pubanc zagłosowała za swoją koleżankę z ławki. Najdziwniejsze jest jednak to, że odbyło się to w głosowaniu mało istotnym.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu