Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 marzec 2024

Nie z trzech nazwisk – Rafała Bruskiego, Łukasza Schreibera i Joanny Czerskiej-Thomas będziemy mogli wybierać 7 kwietnia, w grze pojawiło się jeszcze jedno nazwisko Maja Adamczyk, choć w bydgoskiej polityce kompletnie nikomu nie znane. Adamczyk patrząc statystycznie jest najmłodszą kandydatką w tej stawce.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 marzec 2024 00:19

Jutro wróci normalność komunikacyjna

Od soboty na Moście Pomorskich ponownie będą jeździł tramwaje – mowa o liniach nr 4, 6 i 8. Ruch tramwajowy na tym moście został zawieszony w listopadzie, gdy z powodu prac związanych z budową kanalizacji deszczowej doszło do osunięcia. Wykonawca tamtych prac w kolejnych tygodniach prowadził prace, które pozwalają teraz przywrócić ruch tramwajowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdarzenie z ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu z niedzieli 3 marca może zaskakiwać i bulwersować. Przestępcy wpadli do prywatnego mieszkania, pobili jego właściciela i go okradli. W przypadku jednej z uczestniczek rozboju mamy do czynienia z recydywą.

Opublikowano w Inowrocław

Kolejny rok z rzędu pod naszym patronatem odbył się w bydgoskim zespole szkół im. Luisa Braille konkurs wiedzy o polskim państwie podziemnym. W tym roku zorganizowano go nie na początku marca, gdy przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale 13 marca – dzień po 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Na rozpoczęciu konkursu przypomniano jednak, że Polska w rodzinie państw zachodnich, poza moskiewskimi wpływami – o to walczyli właśnie Niezłomni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do sporej ilości pracowników z Ukrainy i w nieco mniejszym stopniu z Białorusi. Jak pokazują statystyki naszym regionem interesują także, ale w znacznie mniejszym stopniu obywatele: Indii i Gruzji.

Opublikowano w Regionalne

Do 24 kwietnia najlepsze restauracje w Polsce oferują w ramach Festiwalu RestaurantWeek autrskie trzydaniowe menu oraz specjalny koktajl festiwalowy. Jest to w Polsce już 10 edycja RestaurantWeek, w przypadku Bydgoszczy mamy do czynienia z debiutem – w którym bierze udział 7 bydgoskich restauracji.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 marzec 2024 06:33

Bydgoszczanka na czele CBA

5 marca premier Donald Tusk powołał na funkcję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Agnieszkę Kwiatkowska-Gurdak, praktycznie CBA kierowała ona od 19 grudnia jako osoba pełniąca obowiązki szefa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu