Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 marzec 2024

Odpady biodegradowalne, które powinniśmy wyrzucać do brązowych pojemników mogą być wykorzystane do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, dodatkowo biofermentacja pozwala wyprodukować spełniający wszelkie normy nawóz. Bydgoska spółka komunalna ProNatura planuje przy ulicy Prądocińskiej – czyli daleko od zabudowań – zbudować nowoczesną biogazownię, która miałaby obsługiwać samorządy tworzące Metropolię Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego ukazało się nieco później, chcieliśmy jednak nawiązać do drogi krzyzówej w rzymskim koloseum, bo dzisiaj w końcu Wielki Piątek, gdy chrześcijanie wspominają męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo rozpoczęło się natomiast po godzinie 21. Miał jemu przewodniczyć papież Franciszek, ale aby nie narażać jego zdrowia w ostatnim momencie zmieniono plany. Rozważania do drogi krzyżowej przygotował papież.

Opublikowano w Magazyn

Na początku marca na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurowany został Sezon Kulturalny Rumunia-Polska 2024-2025. To będą przede wszystkim wspólne wydarzenia kulturalne zarówno w Polsce i w Rumunii. W inauguracji uczestniczyła rumuńska wiceminister kultury Diana Baciuna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dziedzina medycyny regeneracyjnej od dłuższego czasu dynamicznie się rozwija, a jednym z kluczowych elementów tej gałęzi nauki są stymulatory tkankowe. Są to substancje lub urządzenia, które mają zdolność do stymulowania i przyspieszania procesów regeneracji oraz gojenia w organizmie. Mogą one działać na różne rodzaje komórek i tkanek, sprzyjając ich odbudowie i poprawie funkcji. W zależności od charakterystyki, stymulatory tkankowe mogą być biologiczne, czyli pochodzenia naturalnego, bądź syntetyczne - dzięki technologii inżynierii biomateriałów.

Opublikowano w Polecane

Śledzących kampanię wyborczą w Inowrocławiu raczej nie zaskoczą już kolejne stwierdzenia polityków Koalicji Obywatelskiej zarzucających Porozumieniu Samorządowemu związanemu z kandydatką Ewą Koman bycia w koalicji z PiS-em. Zarzut ten opiera się o zaledwie dwa głosowania, które mogły pokazać mieszkańcom że KO nie ma pewnej większości w Radzie Miejskiej. KO po tych głosowaniach na każdym kroku budowała narrację, że Porozumienie wchodzi w koalicję z PiS-em, licząc zapewne na uaktywnienie elektoratu antypisowskiego.

Opublikowano w Inowrocław

W Kościele katolickim trwa obecnie najważniejszy okres liturgiczny w roku – wczoraj w Wielki Czwartek wspominano ustanowienie sakramentu kapłaństwa przez Jezusa Chrystusa, czyli ostatnią wieczerzę, a dzisiaj wieczorem wierni będą wspominać mękę i ukrzyżowanie Chrystusa.

Opublikowano w Regionalne

18 marca zaproponowaliśmy Siódemkę Portalu Kujawskiego – siedem postulatów dla kandydatów z okręgu bydgoskiego na nową kadencję. Poparcie dla tych postulatów wyraziło siedmiu kandydatów kandydatów, którzy startują z list Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości oraz Trzeciej Drogi. Jest to na dzisiaj jedyne można powiedzieć merytoryczne porozumienie ponad podziałami politycznymi w tej kampanii wyborczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu