Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 31 marzec 2024

Na przełomie 2017 i 2018 roku cztery samorządy podpisały list intencyjny w sprawie budowy obwodnicy Białych Błot, deklarując się sfinansować wspólnie opracowanie studium STEŚ, które ma określić przebieg obwodnicy i oszacować jej koszty. Gdyby ktoś powiedział, że wykonawca tego studium będzie wyłoniony dopiero w marcu 2024 roku, zapewne nikt by nie wierzył. Taka jest jednak rzeczywistość.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.

Opublikowano w Magazyn

Na Wielkanoc można by przedstawić jakieś mądre rozważa, czy to papieża albo jakiegoś z biskupów, czy kardynałów, ale chyba nic tak nie przemawia jaki wyjątkowy to jest czas jak przykłady pochodzące wprost z życia. Wczoraj przypadała Wielka Sobota, która słynie też z chrztów świętych, tego dnia na całym świecie chrzest przyjmują dorośli – w Sydney chrzest przyjęło wczoraj 266 osób, jak chwalą się media watykańskie – to wzrost w ciągu 3 lat o 60%.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu