Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Puls Biznesu: Życie Pesy wisi na włosku

Napisane przez czwartek, 19 październik 2017 10:05

W poniedziałek na naszych łamach informowaliśmy, że sytuacja PESA staje się bardzo trudna, spółka ma bowiem duże problemy z płynnością finansową. Dzisiaj o problemach PESA pisze Puls Biznesu – z publikacji autorstwa Katarzyny Kapczyńskiej wynika, że sytuacja jest znacznie trudniejsza i PESA znajduje się właściwie krok przed upadkiem.

W sobotę będzie można poprzeć budowę basenu w swojej okolicy

Napisane przez czwartek, 19 październik 2017 07:05

Urząd Miasta zaprasza na Obywatelską Sobotę, która odbędzie się na Leśnym, Miedzyniu oraz Tatrzańskim. Będzie to okazja do zagłosowania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie ustalenia kolejności budowy basenów.

Na naszych oczach powstaje kolejny mural

Napisane przez czwartek, 19 październik 2017 00:20

Tym razem bohaterem muralu będzie Marian Rejewski, któremu przypisuje się złamanie szyfru niemieckiej enigmy, co było znacznym wzmocnieniem aliantów w trakcie II wojny światowej. Mural poświęcony Rejewskiemu powstaje przy ulicy Gdańskiej 10, obok Placu Centralnego, czyli w reprezentacyjnej części Bydgoszczy.

PiS chce głowy prezesa lotniska

Napisane przez środa, 18 październik 2017 17:08

Na dzisiejszej konferencji prasowej polityków Zjednoczonej Prawicy padły głosy zaniepokojenia, o regres jaki przeżywa Port Lotniczy Bydgoszcz. Według radnego Andrzeja Walkowiaka prezes Tomasz Moraczewski nie ma pomysłu na jego rozwój, stąd też pora aby marszałek podjął w jego sprawie męską decyzję.

Sekretarz gminy Białe Błota Agnieszce P. prokuratura postawiła zarzut przekroczenia uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi jej kara 10 lat więzienia. Prokuratura w jej wypadku nie zawnioskowała jednak o tymczasowy areszt, została zwolniona za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł.

Kolejny przedstawiciel władz Białych Błot zatrzymany

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 23:10

Sekretarz Gminy Białe Błota, Agnieszka P., została we wtorek rano zatrzymana w miejscu pracy przez policję. Do wieczora nie otrzymaliśmy informacji, czy postawiono jej jakiejś zarzuty. Decyzja w tej sprawie będzie musiała najpóźniej zapaść w środę.

Co grozi za posługiwanie się fałszywym zwolnieniem lekarskim?

Napisane przez środa, 18 październik 2017 07:12

Wczoraj na popularnej w Bydgoszczy grupie w serwisie społecznościowym Facebook, prowadzono dyskusję o tym, gdzie można w miarę szybko uzyskać zwolnienie lekarskie L4. Internauta próbował się poradzić innych użytkowników Faceobooka jak łatwo i szybko załatwić tą sprawę. Taka forma dyskusji może wywołać jednak podejrzenie, czy mamy do czynienia z procederem całkowicie legalnym.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

  Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

 • Zawisza powraca na fotel lidera

  Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

 • Na poważnie rozważa się sprowadzenie lekarzy ze wschodu

  Z przygotowanego na zlecenie OECD raportu ,,Health at a Glance: Europe 2016” wynika, że w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada zaledwie 2,3 pacjentów, przy średniej UE 3,5. Jest to najgorszy wynik w Unii Europejskiej, także gorszy od takich państw jak Serbia czy Macedonia. Dane te wskazują jednoznacznie, że w Polsce mamy problem z deficytem lekarzy, który może się nawarstwiać, bowiem w wielu specjalizacjach średnia wieku lekarzy oscyluje w okolicach wieku emerytalnego.

 • Kujawsko-pomorskie z jednym z najwyższych wskaźników ubóstwa

  Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Jak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, województwa kujawsko-pomorskie należy do tych, które ma z tym zjawiskiem dość duży problem.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.