Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Najprawdopodobniej już po raz ostatni Rada Miasta Bydgoszczy, przynajmniej w najbliższym czasie, zajmowała się tematem przyjmowania uchodźców z Syrii. Tak jak podczas wcześniejszych dyskusji pojawiły się duże emocje, przyjęte zaś stanowisko z kolei jest dość mocno dyplomatyczne.

Lokalny PiS ma mało problemów

Napisane przez środa, 26 kwiecień 2017 13:15

Działacze bydgoskiego Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie znajdują się pod obstrzałem, z powodu problemów małżeńskich byłego już radnego Rafała Piaseckiego. Okazuje się, że są osoby w partii, dla których to wciąż zbyt mało problemów, bowiem do jednej z gazet trafił anonimowy przeciek, który PiS-owi szybko o sprawie byłego radnego nie pomoże zapomnieć.

MSWiA – Nie wyklucza likwidacji powiatu bydgoskiego

Napisane przez środa, 26 kwiecień 2017 07:30

Inicjatywa połączenia powiatu ziemskiego bydgoskiego z powiatem grodzkim Miastem Bydgoszcz w ostatnim czasie ucichła. Poseł Łukasz Schreiber wyrażał pogląd, iż należy rozważyć likwidację powiatów tzw. obwarzanków, do których zalicza się otaczający Bydgoszcz powiat bydgoski. Przedstawiciel MSWiA przyznaje, że taki scenariusz jest rozważany.

Przestępczość przenosi się do internetu

Napisane przez środa, 26 kwiecień 2017 00:18

Na ulicach Bydgoszczy jest coraz bezpieczniej – prokuratorzy natomiast coraz częściej zajmują się oszustwami i przestępczością cyberprzestrzeni. We wtorek przedstawiciele działających na terenie Bydgoszczy Prokurator Rejonowych przedstawili radnym z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego sprawozdanie dotyczące przestępczości w mieście.

ITS mógłby być skutecznym narzędziem inwigilacji

Napisane przez wtorek, 25 kwiecień 2017 17:04

Głównym zadaniem funkcjonowania systemu ITS w Bydgoszczy jest optymalizacja ruchu miejskiego, czyli sprawianie, abyśmy w korkach stali jak najkrócej. System potrafi identyfikować tablice rejestracyjne, stąd też w swoich bazach danych gromadzi też informacje kiedy i gdzie podróżowaliśmy. O korzyściach jakie niesie ITS oraz możliwych zagrożeniach dla prywatności dyskutowano dzisiaj na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta.

We wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się ważna dla czterech województw – podpisano symboliczne porozumienie o współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu wodnego Dolnej Wisły. Mowa tutaj o planowanych na długą perspektywę działaniach, które mają przywrócić żeglowność na Wiśle.

Opóźnione tramwaje – w tle konflikt z motorniczymi

Napisane przez wtorek, 25 kwiecień 2017 07:39

Bydgoscy motorniczy są zgodni co do jednego – system ITS nie działa jak należy, gdyż wbrew zapowiedzią dojeżdżające do skrzyżowań tramwaje nie są traktowane przy zmianie świateł priorytetowo. Do tej pory ten problem podnoszono głównie na forach internetowych, do czasu wypadku z 10 kwietnia przy dworcu autobusowym z udziałem tramwaju i autobusu PKS, w wyniku którego kilkanaście osób odniosło obrażenia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza – Zorza Ślesin

  Niedzielny mecz pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Zorzą Ślesin, rozgrywany w Potulicach, zakończył się gradem bramek. Chcących bliżej poznać przebieg meczu zachęcamy do obejrzenia naszego kilkuminutowego skrótu.

 • Dużo bramek w meczu Zawiszy z Zorzą

  Patrząc na statystykę bramkową mecz rozgrywany w Potulicach zdominował Zawisza. Piłkarze Zorzy Ślesin do tego spotkania przystąpili jednak z charakterem i wolą bramki, pokazując, że nie zamierzają ustępować pola liderowi ligi. Słabym punktem Zawiszy były natomiast fatalne błędy obrońców, które kilkukrotnie mogły zakończyć się stratą bramki. Szczęście sprzyjało jednak tego dnia niebiesko-czarnym.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Zmarnowana szansa na turystyczną kolej w kujawsko-pomorskim

  Przed dwoma tygodniami na Kujawy zawitały zabytkowe parowozy, które przyjechały do nas w ramach turystyki TurKol.pl z Wielkopolski. Mogliśmy przez te kilka dni pojechać nieczynną linią kolejową z Bydgoszczy do Szubina oraz z Nakła do Kcyni i następnie Gniezna. Nie sposób przy tej okazji nie zadać pytania – co z kolejką turystyczną retro, na którą województwo kujawsko-pomorskie kilka lat temu wydało publiczne pieniądze?

 • Co dla nas może oznaczać Brexit?

  Wkrótce na dobrze rozpoczną się negocjacje na temat zasad wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Od ich przebiegu zależeć będzie wiele również dla naszego regionu, przede wszystkim to ile funduszy unijnych trafi ostatecznie do województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.