Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Walkowiak: Samorząd trzeba reformować

Napisane przez czwartek, 25 maj 2017 17:38

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy głosami koalicji PO – SLD Lewica Razem przyjęła tzw. Kartę Samorządności. Przeciwko byli radni PiS których zdaniem to działanie polityczne. Znacznie bardziej wyraziście w tej sprawie wypowiada się już radny wojewódzki Andrzej Walkowiak z Polski Razem Jarosława Gowina, który wprost mówi o potrzebie dużych reform na szczeblu samorządu wojewódzkiego.

W tym roku będzie jeszcze więcej Rzeki Muzyki

Napisane przez czwartek, 25 maj 2017 10:20

Odbywające się przy amfiteatrze Opery Nova letnie koncerty zdążyły już podbić serca bydgoszczan i gości ich miasta. Kolejna edycja rozpocznie się za nieco ponad miesiąc – ratusz przedstawił już listę artystów. W tym roku formuła zostanie poszerzona o dodatkowe koncerty – Rzeki Muzyki Młodych.

VII Koncerty Maryjne z Różą powoli dobiegają końca. O międzywojennej tradycji oraz o znaczeniu jakie dla Bydgoszczy stanowi mieszczący się w katedrze obraz Matki Bożej Pięknej Miłości rozmawiamy z prezes TMMB Jerzym Derendą, który od początku maja dba o każdy szczegół odbywających się koncertów. Tegoroczna edycja poświęcona jest 100-leciu objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wczoraj w Sejmie toczyła się dość gorąca dyskusja na temat wydarzeń z policyjnego komisariatu we Wrocławiu. Rażony paralizatorem młody mężczyzna, który wcześniej został przez funkcjonariuszy zatrzymany, żywy z komisariatu nie wyszedł. Kontrowersyjnych interwencji w ostatnich lat było więcej i o wielu zbytnio się nie mówiło. Chociażby do dzisiaj nie wyjaśniono skutków interwencji policyjnej z 23 listopada 2013 roku na stadionie Zawiszy.

Tak będzie przebiegać dalej Trasa Uniwersytecka

Napisane przez czwartek, 25 maj 2017 00:17

We wtorek rozpoczęły się prace w ramach budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej na fragmencie ulicy Glinki. Z punktu widzenia usprawnienia ruchu w mieście najważniejszy będzie jednak stosunkowo krótki odcinek pomiędzy al. Wojska Polskiego oraz al. Jana Pawła II. Na tym odcinku prace ruszyć mają w ciągu tygodnia.

Święto samorządu z polityką w tle

Napisane przez środa, 24 maj 2017 16:40

Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy poświęcona przypadającemu w maju świętu samorządu terytorialnego. Bydgoski ratusz gościł Jerzego Stępnia, który był współtwórcą reformy samorządu terytorialnego. Przy dzisiejszej okazji wręczono również społecznikom medale Prezydenta Bydgoszczy.

Apelują o niedawanie pieniędzy żebrakom

Napisane przez środa, 24 maj 2017 16:39

Nowa Bydgoszcz – ruch tworzony przez środowiska m.in. Kukiz15 i partii Wolność Janusza Korwin-Mikke uważa, że problemy w centrum Bydgoszczy stwarzają osoby żebrzące, które niekiedy zachowują się agresywnie. Zaprezentowali oni swoje apele do prezydenta Bydgoszczy, mieszkańców oraz turystów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza może świętować awans do A-klasy

  Żeby tak się stało musiałby zostać spełnione dwa warunki: Zawisza musiałby pokonać w Potulicach Victorię Kołaczkowo oraz Wisła Fordon musiałaby przegrać w Zamościu z Iskrą. Taki scenariusz teoretycznie jest możliwy, ale po Wiśle spodziewać możemy się raczej walki do końca, w szczególności, że Iskra zajmuje obecnie przedostatnią lokatę w stawce.

 • Akademia Reissa zaprasza na treningi

  Na Orliku przy Zespole Szkół Podstawowych nr 1 na Mątwach odbywające się treningi Akademii Piłkarskiej Reissa. Obecnie trwa nabór dla chłopców chcących rozpocząć swoją przygodę piłkarską. Pierwszy trening odbędzie się już w środę.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • W jakim wieku są kujawsko-pomorscy radni?

  W sobotę przypada Dzień Samorządu Terytorialnego – z tej okazji Główny Urząd Statystyczny przygotował ciekawe zestawienia statystyczne dotyczące samorządów w województwie kujawsko-pomorskim. Jaki przedział wiekowy jest najmocniej reprezentowany wśród radnych wszystkich szczebli? Jaki zaś procent stanowią młodzi radni? Odpowiedzi na te pytania znajdą się poniżej.

 • Marszałkowie krytykują plan Morawieckiego, bo marginalizuje Toruń

  Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zatwierdzając raport w sprawie realizacji Strategii Rozwoju Województwa, dokonał jednoznacznie oceny rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, którą ocenił negatywnie. Powodem jest zbyt niska ranga Torunia na kolejowej mapie Polski.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.