Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Urząd Miasta promuje petycję przeciwko kaskadyzacji Wisły

Napisane przez wtorek, 28 marzec 2017 00:09

Z jednej strony planujemy wydać prawie pół miliona złotych na opracowanie analiz dotyczących powstania portu żeglugi śródlądowej (towarowej) na Wiśle, z drugiej zaś strona Urzędu Miasta Bydgoszczy (bydgoszcz.pl) zachęca do podpisywania petycji przeciwko kaskadyzacji Wisły. Mamy zatem do czynienia z przeczącymi sobie działaniami.

Na wielu osiedlach postulaty mieszkańców dotyczą głównie utwardzanie dróg gruntowych – do tej pory problemem był brak funduszy na ten cel, dzisiaj okazuje się, że mamy do dyspozycji większą liczbę pieniędzy, niż są wstanie wydatkować pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Czy przyjęcie uchodźców z Syrii leży w naszym interesie publicznym?

Napisane przez poniedziałek, 27 marzec 2017 18:04

Dzisiaj tematyką uchodźców zajmowała się Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – wywołana do tematu przez dwie petycje przygotowane przez – Ster na Demokrację oraz Młodzież Wszechpolską. Jedna organizacja chce, aby Bydgoszcz przygotowała możliwość osiedlenia się uchodźców z syryjskiego Aleppo, druga zaś wyraża sprzeciw przeciwko jakiemukolwiek przyjmowaniu uchodźców.

Nowy przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej

Napisane przez poniedziałek, 27 marzec 2017 09:19
Radny Rafał Piasecki złożył dzisiaj dymisję z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Rezygnacja związana jest z problemami osobistymi radnego, wcześniej Piasecki zrezygnował z członkostwa w PiS.

W sobotę na Starym Rynku odbyła się manifestacja z okazji 60-tej rocznicy podpisania traktatów rzymskich, uznawanych za początkujących powstanie Unii Europejskiej. Przy tej okazji chciano wyrazić niepokój kierunkom działań polskiego rządu na arenie integracji europejskiej. Uczyniono to poprze symboliczne śpiewanie hymny Unii Europejskiej - ,,Ody do Radości” Ludwika van Bethovena, na podstawie poematu Fryderyka Schillera.

W ,,Godzinie dla Ziemi” zgasły światła. Jaki był efekt?

Napisane przez niedziela, 26 marzec 2017 12:49

W sobotę na całym świecie odbywała się akcja organizowana przez fundację WWF ,,Godzina dla Ziemi”. Na symboliczną godzinę zgaszono światła na najważniejszych budynkach publicznych na świecie, co ma zwrócić naszą uwagę na koszty dla środowiska jakie niesie wytworzenie energii elektrycznej, a co za tym idzie skłaniać do jej oszczędności.

Chrystus we krwi szedł ulicami Bydgoszczy

Napisane przez niedziela, 26 marzec 2017 10:32

Widok ten w sobotni wieczór mógł dziwić – przez Stary Rynek i Wyspę Młyńską idzie Jezus Chrystus cały we krwi, z krzyżem na ramieniu, a za nim kilka set osób w tłumie. W tej drodze krzyżowej prowadziła go grupa zamaskowanych mężczyzn, którzy biczowali go i drwili.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny udany mecz Zawiszy i Patryka Berezy

  W Świeciu Zawisza Bydgoszcz podejmował w sobotę Star Pruszcz Pomorski, zespół występujący klasę wyżej od bydgoskiego zespołu, będący w ścisłej rywalizacji o V ligę. Pojedynek ten zdominował jednak B-klasowy Zawisza.

 • Bydgoszczanki odnoszą sukcesy na pływackich Mistrzostwach Polski

  W Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu. Bardzo dobrze wypadły bydgoszczanki z klubu MUKS Piętnastka, pod wodzą trenera Roberta Strzałki – przywożąc nad Brdę pięć tytułów mistrzowskich.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Możemy stracić środki z Unii Europejskiej

  Do Urzędu Marszałkowskiego trafiło pismo, z którego wynika, że jeżeli województwo kujawsko-pomorskie nie przyśpieszy wykorzystania funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego, to część pieniędzy nam dedykowanych trafić może do innych województw. Marszałek Piotr Całbecki sprawę jednak bagatelizuje.

 • Czy się stoi czy się leży – zawsze kasa się należy

  Powiedzenie kojarzą się z okresem PRL ma szansę znowu stać się popularne, w Unii Europejskiej coraz głośniejsze stają się głosy dotyczące ustanowienia dochodu bezwarunkowego, czyli jakiejś kwoty, która należeć będzie każdemu obywatelowi niezależnie od tego czy pracuje czy nic nie robi. Na polski grunt pomysł ten wchodzi za sprawą partii Razem – czy rozpocznie on na polskiej lewicy wyścig na to kto obieca więcej?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.