Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

W województwie nie ma zgody co do kwestii węzła multimodalnego

Napisane przez poniedziałek, 26 czerwiec 2017 18:48

Radny Roman Jasiakiewicz oczekiwał na dzisiejszej sesji sejmiku wyjaśnień, czy wypowiedzi medialne pełnomocnika marszałka ds. dróg wodnych Stanisława Wrońskiego są oficjalnym stanowiskiem Zarządu Województwa. Marszałek Piotr Całbecki nie odciął się od tych wypowiedzi, co w praktyce pokazuje, iż pomiędzy bydgoskimi samorządowcami oraz władzami województwa kwestia węzła multimodalnego jest tematem coraz bardziej gorącego sporu.

W tym roku zakończy się umowa z firmą BikeU na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Urząd Miasta ogłasza przetarg na lata 2018-2020, z jednoczesnym założeniem rozbudowy systemu. W przyszłym sezonie Bydgoski Rower Aglomeracyjny zakłada się, że będzie rozbudowany o stacje w Fordonie.

Wielki cel meczu charytatywnego

Napisane przez niedziela, 25 czerwiec 2017 23:31

W niedzielne popołudnie na stadionie TKKF przy ulicy Słowiańskiej odbył się III Wielki Mecz Charytatywny pomiędzy dziennikarzami i politykami. Na boisku lepsi okazali się przedstawiciele mediów, ale ważniejszym celem tego spotkania była pomoc dla podopiecznych Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Coraz bardziej wyraziste są różnice w wizjach budowy węzła multimodalnego w naszym regionie, prezentowane przez bydgoskie siły polityczne ponad podziałami, a planami które próbuje wdrażać Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Co roku jest Ster na Bydgoszcz

Napisane przez niedziela, 25 czerwiec 2017 12:23

Ster na Bydgoszcz to przede wszystkim impreza promocyjna, która ma również na celu być atrakcją dla samych bydgoszczan. Z racji tego, że dzisiaj kończy się jubileuszowa, X edycja – możemy próbować robić pewne podsumowania i próbować opisywać klimat jaki przez lata impreza ta sobie zbudowała.

Pamiętajmy o rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego

Napisane przez niedziela, 25 czerwiec 2017 07:39

28 czerwca 1919 pod Paryżem podpisano Traktat Wersalski ustalający ostateczny porządek w Europie po I wojnie światowej. W imieniu Polski podpisy złożyli Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski. We wtorek 27 czerwca w Bydgoszczy odbędą się uroczystości poświęcone tej dacie.

Kajakarze pokazali się na Sterze na Bydgoszcz

Napisane przez sobota, 24 czerwiec 2017 19:08

Na Wyspie Młyńskiej na dobre trwa Ster na Bydgoszcz. W urokliwej scenerii Brdy w Opławcu rozpoczęła się zaś II Kajakowa Masa Wodna. Jej uczestnicy pod dotarciu do centrum Bydgoszczy, uczestniczyli w paradzie jednostek pływających, która stała się jednym ze znaków rozpoznawczych Steru na Bydgoszcz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kontynuujemy plebiscyt na najciekawszą bramkę Zawiszy

  Wczoraj zakończyło się głosowanie w ramach pierwszego zestawienia I etapu naszego plebiscytu na najciekawszą bramkę Zawiszy w rundzie wiosennej. Dzisiaj prezentujemy wam kolejne bramki i zachęcamy do oddawania swoich głosów. Wspólnie wybierzmy tą najlepszą bramkę.

 • Trwa plebiscyt na najciekawszą bramkę Zawiszy

  Piątek jest ostatnim dniem, w którym wybieramy najlepszą bramkę z zestawienia I w ramach I etapu plebiscytu na najciekawszą bramkę Zawiszy w rundzie wiosennej. Czytelników, którzy nie oddali swojego głosu zachęcamy do głosowania. Każdy może oddać dwa głosy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017
 • Marszałek czuje się marginalizowany przez rząd

  W trakcie dzisiejszej sesji marszałek Piotr Całbecki wyraził ubolewanie, iż rząd w sposób szczególny uwziął się na samorządy wojewódzkie i podejmuje działania osłabiające kompetencje marszałków. Z tymi zarzutami nie zgadza się bydgoski radny Michał Krzemkowski.

 • Jest zgoda wojewody na rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka drogi S-5

  Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał w tym tygodniu decyzję ZRID na realizację kujawsko-pomorskiego odcinka nr 1 drogi ekspresowej S-5: Węzeł Nowe Marzy (z autostradą A1) – Dworzysko. Odcinek ten liczyć będzie 23,3 km.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.