Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Na Bartodziejach może powstać kąpielisko

Napisane przez sobota, 26 maj 2018 08:15

Balaton jest sztucznym jeziorem powstałym po likwidacji działającej na przełomie XIX i XX wieku cegielni na Bartodziejach. W latach 70-tych XXI wieku postanowiono obszar nad Balatonem zagospodarować rekreacyjnie. Ratusz rozważa utworzenie sztucznego kąpieliska na Bartodziejach.

Prezydent zaprasza na zwiedzanie swojego gabinetu

Napisane przez piątek, 25 maj 2018 20:07

W związku z przypadającym w niedzielę świętem Samorządu Terytorialnego, w sobotę w bydgoskim ratuszu odbędą się Drzwi Otwarte, w trakcie którego będzie można odwiedzić gabinet prezydenta Bydgoszczy, gabinet przewodniczącego Rady Miasta, czy porozmawiać osobiście z  samorządowcami.

Na razie egzekucji tartaku nie będzie

Napisane przez piątek, 25 maj 2018 13:42

Po informacji o poważnym pożarze w gdyńskiej firmie, która miała w poniedziałek 28 maja przeprowadzić egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego, jej przeprowadzenie w tym terminie stanęło pod dużym znakiem zapytania. Urząd Wojewódzki informuje dzisiaj, że w poniedziałek do egzekucji na pewno nie dojdzie.

Rozbudowa Grunwaldzkiej z lotu ptaka (wideo)

Napisane przez czwartek, 24 maj 2018 22:29

Od kilku tygodni na dobre prowadzone są prace związane z poszerzeniem ulicy Grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do Pawłówka (budowany węzeł drogi ekspresowej S-5) do standardu dwupasmowego. Na Czyżkówko rozpoczęło się wyburzanie pierwszych budynków, najbardziej widowiskowe prace odbywają się natomiast w lesie pomiędzy Czyżkówkiem i Osową Górą.

Kolejne firmy informatyczne stawiają na Bydgoszcz

Napisane przez piątek, 25 maj 2018 09:05

Niemiecko-polska firma Meelogic oraz brytyjsko-polska Cognifide tworzą swoje oddziały w Bydgoszczy, bo jak podkreślają, miasto daje duże perspektywy dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Obie firmy zdobyły już swoją pozycję na globalnym rynku, pozyskując klientów wśród największych firm światowych.

W 2017 roku województwo kujawsko-pomorskie odwiedziło 120,7 tys. turystów zagranicznych, co jest minimalnym wzrostem w stosunku do roku 2016, którym udzielono ponad 290 tys. noclegów, co daje wzrost o blisko 8 tys. noclegów. Najwięcej z nich – ponad 54 tys. odwiedziło Toruń, w stosunku do blisko 39 tys. w Bydgoszczy. To jednak w Bydgoszczy udzielono im zdecydowanie najwięcej noclegów.

W dalszych planach rozwoju sieci drogowej w Bydgoszczy planowane jest powstanie wschodniej obwodnicy miasta, która rozpoczynałaby się przy węźle lotniskowym, na skrzyżowaniu z dzisiejszą drogą krajową nr 5, a kończyła na terenie gminy Osielsko.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.