Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Dzisiaj po południu zbierze się Rada Miasta Bydgoszczy na wniosek prezydenta, w celu zaopiniowania uchwał krajobrazowych, które w czerwcu uchwalił Sejmik Województwa. Nowe przepisy wymają współopiniowania uchwał o ochronie krajobrazu z samorządami gminnymi. Terminal w Emilianowie wpisuje się również w problematykę ochrony krajobrazu.

Wśród kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego znalazł się bydgoski adwokat Grzegorz Hawryłkiewicz, który w ogłoszonym przez Krajową Radę Sądowniczą naborze zgłosił swoją aplikację. Decyzja ta sprowadziła na niego problemy, bowiem Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zwolniła go z dwóch pełnionych funkcji.

Od kilku dni, głównie w mediach społecznościowych, trwa przepychanka w sprawie dofinansowania bydgoskich inwestycji sportowych z pieniędzy rządowych. Prezydent Rafał Bruski zarzuca politykom PiS, że nie postarali się o dofinansowania budowy nowej mariny RTW Lotto-Bydgostii Strony nawzajem oskarżają się również o kłamstwo. Dzisiaj głos w sprawie zabrał poseł Łukasz Schreiber, wiceprzewodniczący sejmowej komisji sportu.

Most w Tryszczynie pnie się w górę

Napisane przez wtorek, 21 sierpień 2018 10:44

Od kilku dni jadąc droga krajową nr 25, na wysokości budowanego węzła drogi ekspresowej S-5 w Tryszczynie, spotykamy się z reorganizacją ruchu, który prowadzony jest już po infrastrukturze powstającego węzła, w którego dość bliskiej odległości powstaje most nad Brdą. Stopień zaawansowania prac prezentujemy na naszym materiale.

Radny rozlicza prezydenta z nagród dla swoich zastępców

Napisane przez wtorek, 21 sierpień 2018 07:18

Wiemy jakie nagrody przyznał swoim zastępcą prezydent Rafał Bruski. Informację tą sporządzono po wniosku szefa klubu radnych PiS Mirosława Jamrożego. Zastępcy prezydenta Wasiak czy Mackiewicz mogą jednak na radnego Jamrożego patrzeć z zazdrością.

Podbudowa na kolejny pas na Grunwaldzkiej prawie gotowa

Napisane przez poniedziałek, 20 sierpień 2018 12:07

Najbardziej zaawansowane przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej widoczne są na odcinku leśnym,, pomiędzy Czyżkówkiem i Osową Górą. Wykonawca inwestycji kończy kładzenie podbudowy pod kolejny pas jezdni.

Radny PiS chce aby Bydgoszcz pomagała Ukraińcom w imigracji

Napisane przez wtorek, 21 sierpień 2018 00:54

Zdaniem radnego klubu Prawa i Sprawiedliwości Stefana Pastuszewskiego – Polska i samorządy robią zbyt mało, aby integrować społeczność ukraińską, która w jego opinii znajduje się obecnie w izolacji. Radny za jeden z powodów takiego stanu uważa niechęć ze strony Polaków podszytą ideologią ,,wiecznie skrzywdzonego narodu”.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.