Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Rozstrzygnięcie konkursu Lidla

Napisane przez czwartek, 23 luty 2017 19:03

Dzisiaj przy ulicy Nakielskiej 261 na Miedzyniu otwarty został kolejny sklep sieci Lidl. Z okazji otwarcia do niedzieli przewidziano kilka ciekawych promocji cenowych. Na naszych łamach zorganizowaliśmy również mały konkurs, w którym wygrać można było koszyk zakupów.

WKS Zawisza będzie musiała zwrócić miastu pieniądze

Napisane przez czwartek, 23 luty 2017 17:45

Ponad 58 tys. zł będzie musiała oddać Miastu Bydgoszcz spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA, której większościowym udziałowcem jest Radosław Osuch. Swoje udziały ma również Miasto Bydgoszcz. Sprawa dotyczy niewykorzystanej dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży oraz również złego wydatkowania dotacji.

Zdaniem radnego w ratuszu mogą być lub były podsłuchy

Napisane przez czwartek, 23 luty 2017 11:08

Dość sensacyjną interpelacje złożył na wczorajszej sesji Rady Miasta radny Bogdan Dzakanowski. W jego opinii w ratuszu spotkał specjalistów zajmujących się wykrywaniem lub instalacją podsłuchów. Ze słów radnego może zatem wynikać sugestia, że prezydent Rafał Bruski mógł być podsłuchiwany.

Dalej będą zabiegać o powrót Zawiszy do Bydgoszczy

Napisane przez środa, 22 luty 2017 23:30

Brak chęci pracy przedstawiciela PO w zespole ds. Zawiszy zmniejsza jego rangę. Przedstawiciele PiS, SLD i radny niezależny zamierzają jednak pracę zespołu doprowadzić do końca.

Reforma oświatowa zakładająca likwidację gimnazjów wejdzie w życie od września. Do końca zaś lutego samorządy powinny przedstawić swoją propozycję nowej siatki szkół. Dzisiaj stosowną uchwałę podjęła Rada Miasta Bydgoszczy, ale pojawiły się sytuację kontrowersyjne.

Petycja przeciw uchodźcom odrzucona, ale nieodrzucona

Napisane przez środa, 22 luty 2017 16:39

W porządku dzisiejszej sesji Rady Miasta znalazło się również skierowanie petycji Młodzieży Wszechpolskiej do rozpatrzenia przez Komisję Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, będące sprzeciwem wobec przyjmowaniu uchodźców przez Bydgoszcz. W głosowania koalicja PO – SLD Lewica Razem zdecydowała o jej odrzuceniu.

Od właściwie wakacji prowadzone są prace nad nową uchwałą Rady Miasta w sprawie zasad przeprowadzenia konsultacji społecznych. Jak podkreślał doradca prezydenta Michał Sztybel, funkcjonująca od 2007 uchwała jest w praktyce prawem martwym i rzadko się ją wykorzystuje. Nowy uchwała ma uporządkować zasady udziału obywateli w partycypacji w ważnych dla miasta decyzjach.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry występ Zawiszy w Wągrowcu

  W drugim dniu obozu przygotowawczego w Wągrowcu bydgoski Zawisza zmierzył się z miejscowym zespołem Nielby. I choć rywale niebiesko-czarnych grając wcześniej sparing z Obrą Kościan nie wystawili najsilniejszego zestawienia, to jednak był to jednak przeciwnik występujący trzy klasy wyżej.

 • Zawisza wyruszył na obóz do Wągrowca

  Odbudowa wielkiej piłki nożnej na Zawiszy odbywa się od najniższej klasy rozgrywkowej. Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” stara się do tego celu podchodzić najbardziej profesjonalnie, dlatego też wicelider B-klasy udał się dzisiaj na czterodniowy obóz treningowy w Wągrowcu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Wspólnie z wiceprzewodniczącym Grupy EKR Prof. Ryszard Legutko oraz wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki PE Tomasz Poręba - Poseł do Parlamentu Europejskiego skierowaliśmy list do komisarz Violety Bulc w sprawie skargi Komisji Europejskiej dotyczącej ograniczenia przez rząd swobodnego ruchu pojazdów do 11,5 tony po drogach publicznych w Polsce.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Marszałek wyznacza obszar funkcjonalny w oparciu o ZIT

  Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego we Włocławku przedstawiło radnym postęp prac Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa. Radni wpływu na toczące się prace nad tym dokumentem nie mają, stąd też obyło się bez dyskusji.

 • Marszałek może dostać podwyżkę

  Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uważa, że marszałem województwa Piotr Całbecki zasługuje na podwyżkę. Decyzje w tej sprawie dzisiaj podejmą radni. Całbecki zarabia ponad 12 tys zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.