
W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 949 zakażeń COVID-19, liczby powyżej dziewięciusete nie było u nas już dość dawno, najprawdopodobniej musimy się przygotować, że dzienne raporty powyżej tysiąca staną się ponownie normą, a nawet przygotować się na potencjalne dni powyżej dwóch tysięcy. Zdaniem rządowych ekspertów kulminacja trzeciej fali powinna nastąpić na przełomie marca i kwietnia.
Przez ten prawie rok jak w Polsce trwa pandemia pojawiały się różne scenariusze, które często okazywały się niedokładne, stąd też musimy być tak naprawdę gotowi na różne scenariusze. Środowy wynik był najwyższym od 8 stycznia, gdy po raz ostatni stwierdzono w kujawsko-pomorskim powyżej tysiąca przypadków.
Szacujemy około 9 tys. aktywnych przypadków
Z naszych szacunków, przyjmujących 14-dniowy przebieg zakażenia wynika, że obecnie potwierdzonych klinicznie możemy mieć ok. 8,6 tys. aktywnie zakażonych osób. Trzeba się liczyć jednak z tym, że ta liczba realnie jest kilka razy wyższa. Pod koniec listopada rząd przestał publikować informacje o ozdrowieńcach w regionach, stąd też musimy opierać nasze wyliczenia o założenia. W ostatnich dniach jak widać na wykresie, liczba aktywnie zakażonych ponownie zaczęła rosnąć.
Szacujemy, że w trzecią falę COVID-19 kujawsko-pomorskie weszło po 15 lutego, z około 6,4 tys. aktywnymi przypadkami. Szczyt drugiej fali szacujemy na 11 listopada i na około 24 tys. zakażonych.
Dane ogólne
Od początku pandemii w kujawsko-pomorskim klinicznie potwierdzono 121 tys. zakażeń oraz 2854 zgony. Do tej pory jedną dawką zaszczepiono prawie 170 tys. mieszkańców województwa, dwoma zaś ponad 61,6 tys., co stanowi kolejno; ok. 8% populacji (jedną dawką) i ok. 3% populacji dwoma.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





