W inowrocławskim liceum kilka dni debatowali o depresji

Nadesłane

Przed tygodniem przypadł światowy dzień walki z depresją, zdaniem psychologów pandemii uaktywniła problem depresji, która staje się coraz większym problemem z jakim boryka się świat. O depresji trzeba rozmawiać – w II Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu o depresji rozmawiano podczas trzydniowego panelu.

 

,,Nie bójmy się mówić o depresji” – to hasło panelu dyskusyjnego zorganizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej.

 

– Depresja to obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie – wynika z danych WHO. Każdy z nas jest narażony na depresję, dlatego nie warto bagatelizować jej objawów. A te mogą być przeróżne – od pogorszenia nastroju po dolegliwości bólowe. W trosce o naszych licealistów prowadziliśmy panele naukowe – informuje Tomasz Młynkowiak, pracownik II LO w Inowrocławiu.

 

Problem depresji często zaczyna się w wieku licealnym, stąd też zainteresowanie tą tematyką w szkole nie powinno dziwić. Do dyskusji z uczniami zaproszono Mariolę Warmuz, z Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, radnego pracującego jako lekarz internista Wojciecha Klimaszewskiego, prof. Katarzynę Roszak, dr Annę Herman, dr Joannę Czarnecką.