W weekend nad Gopłem odbędą się wioślarskie Mistrzostwa Europy

Fot: MojaKruszwica.pl

Fot: MojaKruszwica.pl

W piątek w Kruszwicy rozpoczną się Mistrzostwa Europy U-19 we wioślarstwie, będzie to zatem zawody dedykowane sportowcom do 19 roku życia. Jak pokazuje przykład organizowanych w przeszłości w Bydgoszczy lekkoatletycznych zawodach w tej kategorii wiekowej, tego typu mistrzostwa zapowiadają często ciekawe kariery i w biografiach wielu sportowców może się pojawiać wzmianka o ważnym sukcesie w Kruszwicy.

Będą to piąte międzynarodowe zawody organizowane w ostatnich latach nad Gopłem w Kruszwicy – począwszy od 2009 roku.

 

– W najbliższych dniach odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 19. Łącznie w Kruszwicy pojawią się reprezentanci 25 państwa. Będziemy gościć 496 uczestników z czego 365 to zawodnicy. 131 osób to oczywiście trenerzy, lekarze, masażyści i osoby towarzyszące – powiedział podczas konferencji Stefan Janeczek, z klubu Gopło Kruszwica, będącego formalnym organizatorem zawodów.

 

Sportowcy na Kujawy będą się zjeżdżać głównie w czwartek. Na piątek zaplanowane są treningi oraz wieczorem ceremonia otwarcia. Główne dni rywalizacji sportowej to sobota i niedziela.

 

– Zapraszamy turystów i mieszkańców, aby w czasie zawodów mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wyglądają te, piękne zawody. Dzięki zawodom wioślarskim, Kruszwica jest znana, nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz.