Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy wystartował w piątek, ważną jego częścią będą występy muzyczne zespołów, dla których to częsta szansa, aby móc się zaprezentować szerszej publiczności. Inauguracji jarmarku przyglądaliśmy się w piątek wraz z zespołem Big Band z Dobrcza.
Muzycy z Dobrcza byli tak naprawdę pierwszym akcentem tegorocznego jarmarku – wystąpili oni bowiem o godzinie 17:20, czyli jeszcze przed kulminacyjnym zapaleniem choinki i iluminacji.
– Big Band Dobrcz prowadzę przy Gminnym Domu Kultury w Dobrczu. Sam zespół składa się można powiedzieć z bardzo dobrych znajomych. To jest duży atut tego zespołu, że ludzie się wzajemnie lubią – opowiada o zespole jego kierownik Weronika Kwiatkowska, która na piątkowym występie zaprezentowała również śpiew – Zespół ma bogaty repertuar. Jeszcze w ubiegłą niedzielę graliśmy koncert jesienny w miejscowości Sucha, gdzie prezentowaliśmy popularne utwory jak Michaela Jacksona czy YMCA, a nie cały tydzień później jesteśmy na bydgoskim jarmarku.

Piątkowy występ był typowo świąteczny. Big Band Dobrcz zaprezentował ,,Cichą noc”, ,,Last Christmas”, ,,White Christmas” , czy hit Czerwonych Gitar ,,Dzień jeden w roku” – Jak słyszeliśmy publiczności chyba bardzo się to spodobało, więc bardzo się cieszymy, że znalazło się dla nas miejsce w Bydgoszczy.
Zespół z Dobrcza do tego występu przygotowywał się przez kilka miesięcy. W tygodniu odbywały się po dwie próby, a w ostatnim okresie było ich więcej – Występ podczas bydgoskiego jarmarku był dla nas bardzo dużym wyzwaniem i wydarzeniem. Przygotowaliśmy się do niego od kilku miesięcy i bardzo się cieszymy, że to Big Band Dobrcz mógł wystąpić na rynku w Bydgoszczy – podkreśla Kwiatkowska.







