Przypadki z mercedesem do którego marszałek się nie przyznaje i z dyrektorem Centrum Czochralskiego

Przypadki z mercedesem do którego marszałek się nie przyznaje i z dyrektorem Centrum Czochralskiego
Na zdjęciu od lewej: Mercedes V300d (który ponoć jest zmyślony), prof. B. Boguszewski oraz wicemarszałek Z. Ostrowski

W ubiegły czwartek odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim Wojewódzka Radia Dialogu Społecznego poświęcona sporowi władz uczelni wyższych z marszałkiem województwa. Posiedzenie Rady nie przyniosło kompromisu, za to informacje które mogą być istotne dla opinii publicznej działy się ,,w kulisach”. Dużo mówi jedno zdjęcie.

Na temat Mercedesa V-Klasy ze sportowymi pedałami pisaliśmy już wiele razy i pewnie dawno temat zostałby zapomniany, gdyby nie wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego, sekretarza województwa i radnego Michała Czepka, którzy na marcowej sesji drwili, że Zarząd Województwa jeździ Skodami, ewentualnie Volkswagenem, sportowe pedały ktoś zmyślił. W kwietniu radny Radosław Kempiński złożył w interpelacje, w której pytał o wykaz pojazdów. W odpowiedzi Mercedes V300d się nie pojawił.

W sytuacji, gdy ten samochód jest komentowany głównie w Bydgoszczy, mogło się wydawać, że w tym mieście członkowie Zarządu Województwa nie będą się nim afiszować, bo prawdopodobieństwo, że będzie w tym mieście zauważony było duże. Tak też się stało. Na zdjęciu widzimy obok wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego także dyrektora Centrum Czochralskiego, instytucji której faworyzowanie stało się powodem sporu uczelni z marszałkiem, prof. Bogusława Boguszewskiego. W posiedzeniu WRDS nie wziął on jednak udziału, bowiem jak słyszymy od organizatorów – nie był zgłoszony przez Urząd Marszałkowski.