
Prezydent Rafał Bruski pytany o stronę turystyczną, która przedstawia Bydgoszcz w złym świetle sugerował, że urzędnicy ratusza podejrzewają, że autorami serwisu są osoby związane z Toruniem. Pewne małe odkrycie w tę sprawę wplątuje Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu.
Na stronie turystyka.bydgoszcz.pl można wyczytać wiele niezbyt rzetelnych informacji na temat Bydgoszczy, choć ona udaje typowy miejski przewodnik. Głównie chodzi, aby pokazać Bydgoszcz ze strony megalomańskiej, a przy okazji podkreślić, że Bydgoszcz można zwiedzić dopiero po zapoznaniu się z dużo piękniejszym Toruniem czy Chełmnem.
W internecie funkcjonuje także serwis turystyka.torun.pl, który jest prowadzony właśnie przez Oddział Przewodnicki PTTK, w sposób przedstawiający Toruń z dobrej strony i choć autorzy tego portalu się wypierali bydgoskiej mutacji, to nie w kodzie strony można znaleźć niewidoczne dla czytelnika przekierowania na stronę bydgoską. Ponadto oba serwisy proponują usługi jednej firmy oferującej zwiedzanie Bydgoszczy z przewodnikiem.
Zatem toruński trop się potwierdza.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





