
Wojewoda w piśmie datowanym na 27 lutego – w wystąpieniu pokontrolnym – ocenia, iż organizacja ruchu w okolicach Starego Rynku zawiera nieprawidłowości. Główna nieprawidłowość dotyczy wyłączenia możliwości wjazdu i parkowaniu na przestrzeń wokół Katedry. Spór o to bydgoski ratusz z biskupem prowadzi od jesieni.
Zdaniem wojewody w dokumentach brakuje dowodów na uznanie ciągu drogi wokół Katedry za drogę gminną. Wojewoda oczekuje, że prezydent w ciągu 30 dni wyłączy z nowej organizacji ruchu ciąg wokół Katedry. Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały, oczekiwanie dotyczy przestania obowiązywania zakazów wprowadzonych na tym terenie, czy zakazu ruchu z którego zwolnione są jedynie pojazdy dojeżdżające do garaży biskupa. Teoretycznie oznaczałoby to możliwość również parkowania w obrębie Katedry.
Ratusz zamierza się do zaleceń wojewody odnieść w ciągu 30 dni. Pamiętajmy, że decyzją prezydenta ciąg wokół Katedry został uznany za drogę pożarową, czyli nie wiadomo czy cofnięcie zakazu zmieniłoby w praktyce wiele, bowiem specyfiką dróg pożarowych jest umożliwienie sprawnego dojazdu straży pożarnej, natomiast zaparkowane wokół kościoła pojazdy tylko by to utrudniały.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





