Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 luty 2013 15:08

Za oknem lekkie opady śniegu, a my zapraszamy Państwa na kolejne wydanie cyklu w którym przypominamy czym żyła Bydgoszcz 3 lata wstecz. Będzie także o opadach śniegu, ale znacznie silniejszych i niedogodnościach dla mieszkańców jakie wywołał.

Nowa jednostka w Toruniu zamiast Bydgoszczy

Do końca 2011 roku w Bydgoszczy miało powstać Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Poprzedni minister Obrony Narodowej Bogdan Klich jednak zmienił zdanie i postawił na Toruń. Zdaniem Gazety Wyborczej mogło to być związane wizytą delegacji województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele.

 

Sprawa wywołała duże oburzenie bydgoskich samorządowców oraz parlamentarzystów. Ostatecznie jednak minister dotrzymał wcześniej danego słowa i jednostka powstała nad Brdą.

 

SLD chciało reklamacji za parkowanie w śniegu

Dość intensywne opady śniegu powodowały nie tylko utrudnienia na drogach, ale także uniemożliwiały w wielu miejscach parkowanie. Poszkodowani się mogli czuć kierowcy, którzy wykupili miesięczny abonament za parkowanie w strefie. Radni SLD chcieli, aby Rada Miasta uchwaliła zmianę regulaminu umożliwiającą zainteresowanym składanie reklamacji. Propozycję poparli radni PiS, było to jednak zbyt mało i propozycja ostatecznie upadła.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu