Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSeniorzy jeżdżą za darmo komunikacją publiczną

Seniorzy jeżdżą za darmo komunikacją publiczną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 luty 2013 00:54

Osoby, które ukończyły 65 rok życia mogą korzystać z darmowych przejazdów komunikacją publiczną w Bydgoszczy. Podkreślamy ten fakt, gdyż wśród wielu osób starszych pojawiają się wątpliwości.

W listopadzie ratusz przygotował propozycję podwyższenia wieku uprawniającego do bezpłatnych przejazdów z 65 lat na 70 lat. Ta propozycja od początku spotkała się z krytyką opozycji, także radni koalicji mieli duże wątpliwości w tej kwestii. Z tego powodu prezydent Rafał Bruski zdecydował wycofać tę propozycję. Od tego czasu nie pojawił się żaden formalny projekt zmian taryf i zakresu ulg.

 

Związku z powyższym w najbliższym czasie nie należy się spodziewać żadnych zmian. Dochodzą jednak do na sygnały, ze wielu seniorów po listopadowych publikacjach prasowych ma wątpliwości, czy mogą jeździć komunikacją publiczną. Także w wyszukiwarce Google dość często pojawiał się w ostatnim czasie zapytania o bezpłatne przejazdy osób które ukończyły 65 rok życia.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu