Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiT City według Romana Jasiakiewicza

BiT City według Romana Jasiakiewicza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 luty 2013 20:10

Przeniesienie stacji Bydgoszcz Główna w miejsce dzisiejszej stacji Bydgoszcz Wschodnia oraz rozszerzenie zasięgu BiT City do Szubina, takie marzenia ma przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiakiewicz.

Unia Europejska chce wspierać zintegrowane systemy transportowe – wyjaśniał przewodniczący Roman JasiakiewiczChcemy stworzyć taki system dla całego obszaru funkcjonalnego.

 

W opinii Jasiakiewicza BiT City nie powinno łączyć tylko Bydgoszczy i Torunia, ale także Szubin z tymi miastami. Roman Jasiakiewicz jest zdania, że na odcinku Bydgoszcz – Szubin będzie więcej podróżnych niż w kierunku na Toruń. Ponadto takie rozwiązanie umożliwiało by skomunikowanie szybką koleją metropolitarną także Osową Górę i Flisy.

 

Docelowo taki projekt powinien doprowadzić do sytuacji, gdy samochody jadące z kierunku Nakła zostały by zostawiane na Osowej Górze, a następnie przyjeżdżający do pracy przesiadali by się na kolej, z której w razie konieczności na zintegrowanych przystankach mogli by się przesiąść w tramwaje.

 

Jasiakiewicz chce także, aby Bydgoszcz Główna mieściła się w miejscu obecnej stacji Bydgoszcz Wschodnia. W tym miejscu ma powstać zintegrowana stacja przesiadkowa, która umożliwiała by przesiadkę pasażerów BiT City przyjeżdżających ze strony Torunia na tramwaj w kierunku centrum lub Fordonu.

 

W miejscu dzisiejszego dworca głównego powinna stanąć stacja Bydgoszcz Miasto.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu