Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZadziwiające wyniki sondażu

Zadziwiające wyniki sondażu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 luty 2013 23:24

Staramy się nie publikować sondaży wyborczych, gdyż w jakiś sposób są one próbą wpływania na rozstrzygnięcia wyborów. Nie sposób jednak pominąć sondażu, w którym na czele nie znajdują się PO i PiS.

Sondaż uliczny przygotował portal wybory.eu na grupie 2 tysięcy mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Najwyższe poparcie odnotowuje Sojusz Lewicy Demokratycznej 26,7%, drugie Prawo i Sprawiedliwość ma 25,5%, a trzecia Platforma Obywatelska 24,3%.

 

PSL i Ruch Palikota notują 8,2%. Po za parlamentem znajdują się: Nowa Prawica (2,3%), PJN (1,8%), Solidarna Polska (1,6%) i Polska Partia Pracy (0,7%).

 

Do sondaży należy mieć dystans, jednakże powyższe zestawienie powinno być sygnałem, że rząd Platformy Obywatelskiej nie cieszy się zbyt dużym poparciem w naszym regionie, zaś główna partia opozycyjna PiS nie ma wcale dużo lepszych notowań.

 

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku 6 województw objętych sondażem portalu ewybory.eu tak wysoki rezultat SLD odniosło tylko w kujawsko-pomorskim. W skali kraju prowadzi PO z wynikiem 30,1% (najlepszy wynik dolnośląskie 40,8%, najgorszy lubelskie 15,5%), drugi PiS ma  25,7% (najlepszy wynik lubelskie 40,3%, najgorszy lubuskie 18,5%). W skali kraju Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskuje 11,7%.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu