Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJasiakiewicz: Tramwaj do Torunia to nie jest zły pomysł

Jasiakiewicz: Tramwaj do Torunia to nie jest zły pomysł

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 marzec 2013 12:54

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz uważa, że pomysł zbudowania połączenia tramwajowego z Bydgoszczy do Torunia jest godny rozważenia.

Wyrażam zadowolenie z podjęcia tej kwestii. Od wielu już bowiem lat jestem rzecznikiem powstania tramwaju, który umownie nazwałem sobie ,,od Placu Wolności w Bydgoszczy do Placu Rapackiego w Toruniu – pisze w liście otwartym do marszałka Piotra Całbeckiego przewodniczący Jasiakiewicz.

 

W kolejnej części tego wystąpienia Roman Jasiakiewicz zachęca jednak do zweryfikowania kształtu kolei metropolitarnej BiT City, tak aby obejmowała ona stację Bydgoszcz – Osowa Góra oraz w najlepszym wypadku nawet Szubin. To zaledwie 6 km, a powstałby bardzo ważny punkt przesiadkowy dla mieszkańców Nakła i Osowej Góry – zauważa Jasiakiewicz.

 

W swoim liście przewodniczący bydgoskiego samorządu zwraca także uwagę na konieczność realizowania inwestycji takich jak linia kolejowa nr 356 (Bydgoszcz- Szubin – Kcynia – Wągrowiec – Poznań), linia kolejowa nr 281 (Kcynia – Nakło) oraz droga krajowa nr 25 (Inowrocław – Bydgoszcz – Chojnice) i nr 80 (Bydgoszcz – Toruń).

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu