Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAtrakcja czy obciach na Starym Rynku?

Atrakcja czy obciach na Starym Rynku?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 marzec 2013 16:39

Już wkrótce na płycie Starego Rynku uruchomiony zostanie lunapark, który zagości w Bydgoszczy na dwa tygodnie. Towarzyszyć mu Jarmark Wielkanocny. Lokalizacja w tym miejscu budzi jednak wiele krytycznych głosów.

Ubiegłoroczny Europejski Festiwal Rozrywki bydgoszczanie zapamiętali bardzo pozytywnie. Umiejscowione na Rybim Rynku koło ,,diabelskiego młyna” idealnie wkomponowało się w krajobraz Brdy. Pojawiły się nawet zatem głosy, że atrakcja powinna w tym miejscu zagościć na stałe.

 

W tym roku postanowiono Europejski Festiwal Rozrywki zlokalizował głównie na Starym Rynku. Wielu internautów wyraża zarzuty do małej estetyki takiego rozwiązania, biskup Jan Tyrawa uważa, że nawet dochodzi do ataku na tradycje narodową, gdyż lunapark będzie gościł w tym miejscu w okresie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

 

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski który zapowiadał wczoraj Bydgoski Okrągły Stół Gospodarczy stwierdził, że taki widok przynieść może miastu tylko wstyd w oczach poważnych inwestorów.

 

Zapewne tematowi ,,wesołego miasteczka” na bydgoskiej starówce dużo uwagi poświęcą radni na środowej sesji Rady Miasta. Szczególnie, że różnego rodzaju karuzele będą mogli oglądać wprost z okien sali sesyjnej.

 

Jak informuje Gazeta Pomorska organizatorzy Europejskiego Festiwalu Rozrywki otrzymali zgodę na zajęcie płyty Starego Rynku bez konsultowania tego z plastykiem miejskim. Przypomina to trochę wystawę antyaborcyjną z przed roku, która budziła duże kontrowersje, ale fundacja ,,Pro - Prawo do Życia” uzyskała zgodę na taką ekspozycją, chodź jak się okazało żaden z urzędników nie widział wcześniej prezentowanych treści na oczy. O tym zapewnie także będą debatowali radni.

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu