Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAtrakcja czy obciach na Starym Rynku?

Atrakcja czy obciach na Starym Rynku?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 marzec 2013 16:39

Już wkrótce na płycie Starego Rynku uruchomiony zostanie lunapark, który zagości w Bydgoszczy na dwa tygodnie. Towarzyszyć mu Jarmark Wielkanocny. Lokalizacja w tym miejscu budzi jednak wiele krytycznych głosów.

Ubiegłoroczny Europejski Festiwal Rozrywki bydgoszczanie zapamiętali bardzo pozytywnie. Umiejscowione na Rybim Rynku koło ,,diabelskiego młyna” idealnie wkomponowało się w krajobraz Brdy. Pojawiły się nawet zatem głosy, że atrakcja powinna w tym miejscu zagościć na stałe.

 

W tym roku postanowiono Europejski Festiwal Rozrywki zlokalizował głównie na Starym Rynku. Wielu internautów wyraża zarzuty do małej estetyki takiego rozwiązania, biskup Jan Tyrawa uważa, że nawet dochodzi do ataku na tradycje narodową, gdyż lunapark będzie gościł w tym miejscu w okresie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

 

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski który zapowiadał wczoraj Bydgoski Okrągły Stół Gospodarczy stwierdził, że taki widok przynieść może miastu tylko wstyd w oczach poważnych inwestorów.

 

Zapewne tematowi ,,wesołego miasteczka” na bydgoskiej starówce dużo uwagi poświęcą radni na środowej sesji Rady Miasta. Szczególnie, że różnego rodzaju karuzele będą mogli oglądać wprost z okien sali sesyjnej.

 

Jak informuje Gazeta Pomorska organizatorzy Europejskiego Festiwalu Rozrywki otrzymali zgodę na zajęcie płyty Starego Rynku bez konsultowania tego z plastykiem miejskim. Przypomina to trochę wystawę antyaborcyjną z przed roku, która budziła duże kontrowersje, ale fundacja ,,Pro - Prawo do Życia” uzyskała zgodę na taką ekspozycją, chodź jak się okazało żaden z urzędników nie widział wcześniej prezentowanych treści na oczy. O tym zapewnie także będą debatowali radni.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu