Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdkryte baseny powrócą na Astorie

Odkryte baseny powrócą na Astorie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 marzec 2019 07:43

Odkryty basen przy Astorii w upalne dni zawsze przyciągał tłumy bydgoszczan. To miejsce stało się wręcz kultowe. Ratusz przygotowuje się do budowy nowego basenu odkrytego, obok budowanego już od kilku miesięcy basenu olimpijskiego, który będzie największą pływalnią w regionie.

Jesienią odbywały się konsultacje społeczne na temat tego, co powstać ma na przejętych przez miasto działkach, na zachód od budowanego basenu olimpijskiego. Najważniejszym elementem oferty uzupełniającej basenu olimpijskiego, będzie oczywiście basen odkryty, w ramach którego funkcjonować będzie również atrakcja rwącej rzeki. Dalej planuje zaadaptować się plażę i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców boisko do siatkówki plażowej.

 

 

Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Po wykonaniu tego zadania dowiemy się jak prezentować będzie się przestrzeń wokół basenu olimpijskiego. Będzie to też pierwszy krok, dla wykonania tego zadania inwestycyjnego.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu