Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemcy wspierają Szpital Miejski w dobie COVID-19

Niemcy wspierają Szpital Miejski w dobie COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 grudzień 2020 00:08
Niemcy wspierają Szpital Miejski w dobie COVID-19 Fot: UMB

50 tys. maseczek ochronnych przekazało bydgoskiemu Szpitalowi Miejskiemu oraz pomocy społecznej miasto Mannheim w Niemczech w ramach daru. W przyszłym roku przypadnie 30. rocznica relacji partnerskich pomiędzy Bydgoszczą i Mannheim.

Jest to inicjatywa władz miasta Mannheim oraz tamtejszej Polonii, bowiem wielu mieszkańców Mannheim posiada polskie korzenie. Jest to jedna z bardziej aktywnych współpracy jeżeli chodzi o miasta partnerskie Bydgoszczy. Przekazany symboliczny dar, na pewno wpisze się w te dzieje współpracy międzynarodowej.

 

- Jakość relacji partnerskich najlepiej weryfikują trudne czasy, takie jak czas pandemii. Chciałbym serdecznie podziękować miastu Mannheim za gest wsparcia i niezwykle cenną inicjatywę – odnosi się do gestu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Transport darów do Bydgoszczy był możliwy dzięki wsparciu prezesa Towarzystwa Niemiecko- Polskiego w Mannheim Piotra Piłkowskiego oraz Chrystiana Endricha.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu