Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie firmy będą dążyć do tego, aby transport na świecie był bardziej ekologiczny

Bydgoskie firmy będą dążyć do tego, aby transport na świecie był bardziej ekologiczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 grudzień 2020 00:53

ELCA (czyli - European Lightweight Cluster Alliance ) to europejska inicjatywa marketingowa, mająca wypromować europejskie rozwiązania na to, aby transport drogowy, kolejowy, lotniczy i morski był bardziej przyjazny dla środowiska. Wśród członków założycieli inicjatywy ELCA znajduje się Bydgoski Klaster Przemysłowy. Działania wspiera Unia Europejska, bowiem wpisują się w politykę osiągnięcia do 2050 roku neutralności klimatycznej.

ELCA poprzez markę Lightweight made in Europe, za cel stawia sobie obniżenie emisji CO2 do atmosfery, wspierać ma również większy recycling, w ramach promocji koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego. Celem jest ekspansja marki na świat, w szczególności do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Indii. Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu.

 

Liderem projektu został niemiecki klaster motoryzacyjny Automotive Supplier Network Saxony.

 

W skład Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oprócz biznesu wchodzi Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, Powiatowy Urząd Pracy, związek Pracodawcy Pomorza i Kujaw, wspierany jest także przez Politechnikę Poznańską, sieć badawczą Łukasiewicz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Uniwersytet Przemysłowo-Technologiczny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu