Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje na Toruńską jesienią już nie wrócą. Kiedy? Tego nikt nie wie

Tramwaje na Toruńską jesienią już nie wrócą. Kiedy? Tego nikt nie wie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 sierpień 2021 00:55

W styczniu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz wstępnie zapowiedział, że na nowy rok szkolny, czyli we wrześniu, powinny powrócić tramwaje pomiędzy Rondem Bernardyńskim i Babią Wsią. Z uwagi na przebudowę Ronda Bernardyńskiego i zmianę jego poziomu torowisko zostało tymczasowo rozebrane. Obecnie przechodząc w tej okolicy możemy zobaczyć nowe podkłady torowe, co może sugerować, że wkrótce sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał. Jest to jednak mylące.


Ruch tramwajowy został wstrzymany w marcu 2018 roku, po tym gdy realizacja jednej inwestycji budowlanej zachwiała terenem, stąd też ze względów bezpieczeństwa tramwaje przestały jeździć. Najpierw ratusz dążył do tego, aby to wykonawca inwestycji budowlanej, od której problemy się zaczęły, opracował plan naprawczy dla terenu, wyroki sądowe okazały się już dla Bydgoszczy mniej korzystne, stąd też miasto zaczęło podejmować działania w swoim zakresie.

 

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji publicznej informuje nas, że w tym miejscu z uwagi na lokalizację ważnego kolektora Miejskie Wodociągi i Kanalizacja prowadzą swoje badania geodezyjne. Ponadto nieuregulowane są też kwestie własnościowe części tego terenu. Dopiero po rozwiązaniu tych dwóch kwestii mają zapaść ewentualne decyzje inwestycyjne, wówczas może też pojawić się harmonogram przywracania ruchu tramwajowego biegnącego równolegle do ulicy Toruńskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu