Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ma biskupa. Pochodzi z ziemi koszalińskiej

Bydgoszcz ma biskupa. Pochodzi z ziemi koszalińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 wrzesień 2021 10:27

We wtorek Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że papież Franciszek mianował na ordynariusza diecezji bydgoskiej bp. Krzysztofa Włodarczyka, wcześniej biskupa pomocniczego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Biskup Włodarczyk jest drugim ordynariuszem w historii stosunkowo młodej diecezji bydgoskiej.

Biskup Krzysztof Włodarczyk urodził się w 1961 roku w Sławnie na ziemi koszalińskiej. W swojej posłudze był wicedyrektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zajmował się szeroko pojętym duszpasterstwem trzeźwościowym, w tej materii obronił także doktorat. Od maja 2016 roku pełnił funkcję biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 

Do maja diecezja bydgoską kierował bp. Jan Tyrawa, który złożył rezygnację wskutek zarzutów m.in. brak właściwej reakcji na przypadki pedofilii. Od tego momentu, do mianowania biskupa Włodarczyka, diecezją tymczasowo zarządzał ordynariusz diecezji toruńskiej bp. Wiesław Śmigiel.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu