Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWinnickie media dziękują bydgoszczanom za pomoc humanitarną

Winnickie media dziękują bydgoszczanom za pomoc humanitarną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 kwiecień 2022 12:46
Winnickie media dziękują bydgoszczanom za pomoc humanitarną Fot: vinbazar.com

W czwartek 31 marca na ukraińskim portalu Vinbazar.com (cytowaliśmy go już na Portalu Kujawskim) ukazała się publikacja o kolejnym transporcie pomocy humanitarnej, który przyjechał z Bydgoszczy. Gdyby nawet nie wspomniano o naszym mieście, to każdy czytelnik zauważy to po naklejkach na zdjęciach darów.

 

Pokazuje to jak pomimo odległości powyżej tysiąca kilometrów, internet pozwala nam z Bydgoszczy zobaczyć, że pomoc od nas dociera do potrzebujących. Za dary bydgoszcanom w publikacji dziękuje mer Winnicy Serhij Morgunow wskazując, że uzyskiwana pomoc pozwala zachować pomoc w mieście. Dary wyjechały z Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

 

Winnica nie leży bezpośrednio na froncie, ale miasto to było już ostrzeliwane. Z Winnicy jest natomiast dystrybuowana pomoc, także ta która płynie z Bydgoszczy, do miast bezpośrednio na linii frontu. Winnica podobnie jak inne miasta centralnej Ukrainy boryka się też z dużą liczbą uchodźców, którzy uciekli z linii frontu, co jest dla władz tego miasta ogromnym wyzwaniem.

 

Po raz trzeci w mediach z Winnicy pojawia się informacja o transporcie pomocy z Bydgoszczy. Tym razem nie ma wzmianki o wadze palet, do połowy marca możemy natomiast napisać, że do Winnicy przyjechało z Bydgoszczy ponad 45 ton darów. Jest to też ciekawostka, bowiem w Polsce nikt nie waży pomocy humanitarnej, gdy pojawiają się informacje o wadze to już bezpośrednio ze strony ukraińskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu