Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKamrat nie jest już prezesem firmy sponsorującej bydgoskich siatkarzy

Kamrat nie jest już prezesem firmy sponsorującej bydgoskich siatkarzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 czerwiec 2022 00:28

Bydgoska Hurtownia Narzędzi Visła w skierowanym do nas oświadczeniu poinformowała, że Bogdan Łabęcki zrezygnował z funkcji prezesa. Firma jest sponsorem tytularnym bydgoskiej drużyny siatkarzy męskich. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o aktywności politycznej byłego prezesa w środowisku tzw. kamratów. Sprawę opisała też Gazeta Wyborcza.

 

Zarząd Bydgoskiej Hurtowni Narzędzi Visła Sp. z o.o. kategorycznie oświadcza, że od samego początku sprzeciwia się agresji Rosji na Ukrainę i nigdy nie usprawiedliwiał rosyjskich działań w suwerennej Ukrainie. BHN Visła Sp. z o.o. nigdy nie współpracowała z firmami z terenu Rosji czy Białorusi, a wprowadzeniu sankcji wobec tych krajów zdecydowała się ograniczyć kontakty z innymi firmami z terenu Unii Europejskiej, co do których istniało podejrzenie o współpracę z Rosją – czytamy w przysłanym nam oświadczeniu (cały dokument do pobrania na końcu tekstu).

 

Dalej firma informuje, że prezes Bogdan Łabęcki złożył rezygnację oraz pojawiają się sformułowania zarzucające dziennikarzom głoszenie nieprawdy, pojawia się też zapowiedź możliwych pozwów.

 

Były prezes ,,Kamratem”

W piątek 3 czerwca odbył się więc zorganizowany przez tzw. kamratów, w którym brał udział były prezes ubrany w specyficzne dla tego środowiska umundurowanie z szarą koszulą. Podczas tego zgromadzenia osoba w przeszłości skazana za spalenie kukły Żyda głosiła tezy uderzające w Ukraińców, w pewnym momencie doszło nawet do utarczki z Ukrainką udającą się do sąsiedniej cerkwi. Chciano też zdjąć flagę Ukrainy powieszoną na pomniku Kazimierza Wielkiego, fizycznie dokonać próbował tego Eugeniusz Sendecki, który w internecie nie kryje się z prorosyjskimi poglądami.

 

Za lidera środowiska kamrackiego uznaje się Wojciecha O., który w styczniu na płycie Starego Rynku groził, że będzie zabijał parlamentarzystów. Po tym zajściu kilka miesięcy spędził w areszcie, grozi mu kara 10 lat więzienia.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu