Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKamrat nie jest już prezesem firmy sponsorującej bydgoskich siatkarzy

Kamrat nie jest już prezesem firmy sponsorującej bydgoskich siatkarzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 czerwiec 2022 00:28

Bydgoska Hurtownia Narzędzi Visła w skierowanym do nas oświadczeniu poinformowała, że Bogdan Łabęcki zrezygnował z funkcji prezesa. Firma jest sponsorem tytularnym bydgoskiej drużyny siatkarzy męskich. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o aktywności politycznej byłego prezesa w środowisku tzw. kamratów. Sprawę opisała też Gazeta Wyborcza.

 

Zarząd Bydgoskiej Hurtowni Narzędzi Visła Sp. z o.o. kategorycznie oświadcza, że od samego początku sprzeciwia się agresji Rosji na Ukrainę i nigdy nie usprawiedliwiał rosyjskich działań w suwerennej Ukrainie. BHN Visła Sp. z o.o. nigdy nie współpracowała z firmami z terenu Rosji czy Białorusi, a wprowadzeniu sankcji wobec tych krajów zdecydowała się ograniczyć kontakty z innymi firmami z terenu Unii Europejskiej, co do których istniało podejrzenie o współpracę z Rosją – czytamy w przysłanym nam oświadczeniu (cały dokument do pobrania na końcu tekstu).

 

Dalej firma informuje, że prezes Bogdan Łabęcki złożył rezygnację oraz pojawiają się sformułowania zarzucające dziennikarzom głoszenie nieprawdy, pojawia się też zapowiedź możliwych pozwów.

 

Były prezes ,,Kamratem”

W piątek 3 czerwca odbył się więc zorganizowany przez tzw. kamratów, w którym brał udział były prezes ubrany w specyficzne dla tego środowiska umundurowanie z szarą koszulą. Podczas tego zgromadzenia osoba w przeszłości skazana za spalenie kukły Żyda głosiła tezy uderzające w Ukraińców, w pewnym momencie doszło nawet do utarczki z Ukrainką udającą się do sąsiedniej cerkwi. Chciano też zdjąć flagę Ukrainy powieszoną na pomniku Kazimierza Wielkiego, fizycznie dokonać próbował tego Eugeniusz Sendecki, który w internecie nie kryje się z prorosyjskimi poglądami.

 

Za lidera środowiska kamrackiego uznaje się Wojciecha O., który w styczniu na płycie Starego Rynku groził, że będzie zabijał parlamentarzystów. Po tym zajściu kilka miesięcy spędził w areszcie, grozi mu kara 10 lat więzienia.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu