Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOgromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków

Ogromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 sierpień 2022 11:51
Ogromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków Fot: KWP Bydgoszcz

Droga krajowa nr 10 nazywana jest drogą śmierci – w piątek 12 sierpnia lista zabitych rozszerzyła się o kolejne trzy osoby, sytuacja jest tym bardziej tragiczna, że dwójka zabitych nie była nawet pełnoletnia. Policjanci zatrzymali 52-latka, który najprawdopodobniej doprowadził do tej tragedii, śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.

 

Ofiary podróżowały przed godziną 17 samochodem marki Skoda, w okolicy Emilianowa, nagle czołowo uderzył w nich tir – 47-letni kierowca skody zginął na miejscu, jadący z nim 14-latek i 17-latka również. Jadąca z nimi 44-latka w stanie krytycznym została zabrana do szpitala, niestety po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Jak ustalili policjanci wcześniej doszło do innego zdarzenia, 52-latek jadący toyotą z niewyjaśnionych przyczyn i uderzył w tira oraz volkswagena, w następstwie tego tira uderzył w skodę.

 

Policja na potrzeby oględzin miejsca tragedii chwilowo wstrzymała ruch na drodze krajowej nr 10, wyznaczając objazdy.

 

 

Fot: KWP Bydgoszcz

 

52-latek kierujący toyotą został zatrzymany przez policję, zabrano mu również prawo jazdy. Nie wiadomo czy był pod wpływem substancji odurzających, odpowiedź na to pytanie da badanie próbki krwi które pobrano. Śledztwo prowadzone będzie p

 

Wczorajsza informacja jest szczególnie tragiczna, za sprawą dużej ilości ofiar, ale do wypadków śmiertelnych dochodzi na tej drodze bardzo często jak porównamy z innymi drogami. Zwiększyć bezpieczeństwo ma budowa drogi ekspresowej S-10, według ostatnich harmonogramów gotowa ma być ona w sierpniu 2026 roku.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu