Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOgromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków

Ogromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 sierpień 2022 11:51
Ogromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków Fot: KWP Bydgoszcz

Droga krajowa nr 10 nazywana jest drogą śmierci – w piątek 12 sierpnia lista zabitych rozszerzyła się o kolejne trzy osoby, sytuacja jest tym bardziej tragiczna, że dwójka zabitych nie była nawet pełnoletnia. Policjanci zatrzymali 52-latka, który najprawdopodobniej doprowadził do tej tragedii, śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.

 

Ofiary podróżowały przed godziną 17 samochodem marki Skoda, w okolicy Emilianowa, nagle czołowo uderzył w nich tir – 47-letni kierowca skody zginął na miejscu, jadący z nim 14-latek i 17-latka również. Jadąca z nimi 44-latka w stanie krytycznym została zabrana do szpitala, niestety po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Jak ustalili policjanci wcześniej doszło do innego zdarzenia, 52-latek jadący toyotą z niewyjaśnionych przyczyn i uderzył w tira oraz volkswagena, w następstwie tego tira uderzył w skodę.

 

Policja na potrzeby oględzin miejsca tragedii chwilowo wstrzymała ruch na drodze krajowej nr 10, wyznaczając objazdy.

 

 

Fot: KWP Bydgoszcz

 

52-latek kierujący toyotą został zatrzymany przez policję, zabrano mu również prawo jazdy. Nie wiadomo czy był pod wpływem substancji odurzających, odpowiedź na to pytanie da badanie próbki krwi które pobrano. Śledztwo prowadzone będzie p

 

Wczorajsza informacja jest szczególnie tragiczna, za sprawą dużej ilości ofiar, ale do wypadków śmiertelnych dochodzi na tej drodze bardzo często jak porównamy z innymi drogami. Zwiększyć bezpieczeństwo ma budowa drogi ekspresowej S-10, według ostatnich harmonogramów gotowa ma być ona w sierpniu 2026 roku.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Europoseł Brejza liderem listy do Parlamentu Europejskiego

  Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

 • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

  W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Wiadomości z regionu