Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpalarnia Eneris chce być bardziej transparentna

Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 październik 2022 06:45
Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna Fot: Eneris

Zamiary rozbudowy spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris na terenach byłego Zachemu wywołały spore społeczne kontrowersje. Prezydent Bydgoszczy nie wyraził zgody na jej rozbudowę, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzję prezydenta podważyło, spór rozstrzygnąć ma sąd. Inwestor natomiast ostatnio uruchomił ostatnio przy spalarni instalację, która przedstawia informacje o emisji substancji do atmosfery. W planach są kolejne tablice.

Instalacja tablicy ma tutaj jednak wymiar tylko symboliczny, bowiem nie jest to teren specjalnie uczęszczany przez mieszkańców, natomiast od grudnia te same wyniki są dostępne w internecie w wygodniejszej formie. Chodzi tutaj jednak o symboliczne pokazanie woli większej transparentności. Kolejna tablica miałaby stanąć już na osiedlu Kapuściska.

 

- Zależy nam na tym, aby nasi sąsiedzi mieli stały dostęp do aktualnych informacji o pracy naszej instalacji, dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Pana Grzegorza Dudzińskiego, Prezesa Zarządu RSM „Jedność”, o wskazanie miejsca znajdującego się w zasobach Spółdzielni, które pozwoli na montaż takiej tablicy na terenie Osiedla Kapuściska. Instalacja tablicy oraz wszelkie kwestie techniczne, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia tej propozycji, oczywiście bierzemy na siebie. – powiedział Artur Wołowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ENERIS Proeco.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu