Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWęzeł S-10 Emilianowo będzie kluczowy, dlatego powinien być szyty na miarę

Węzeł S-10 Emilianowo będzie kluczowy, dlatego powinien być szyty na miarę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 październik 2022 09:04

Terminal intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo będzie położony przy samej planowanej drodze ekspresowej S-10, wręcz przy samym węźle zjadowo-wjazdowym, który dedykowany będzie Bydgoskiemu Parkowi Przemysłowo-Technologicznemu, przez będzie można dojechać z niego do terminalu Emilianowo bez kolizji z ruchem na S-10. O koncepcji węzła S-10 Emilianowo dyskutowano w ubiegły poniedziałek na II Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku.

 

O węźle drogowym Emilianowo mówił dyrektor bydgoskiej GDDKiA Sebastian Borowiak, wspominając, iż prace koncepcyjne prowadzone są w bliskiej współpracy z prezesem spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo, aby był on jak najbardziej optymalny dla planowanego terminalu. GDDKiA tak naprawdę przyjęła pewne założenia co do tego węzła, natomiast jego zaprojektowanie jest zadaniem wykonawcy odcinka, który po wykonaniu projektu i jego zatwierdzeniu, wybuduje ten węzeł. Prace projektowe obecnie trwają, jak zaznaczył dyrektor Borowiak, to jest zatem ostatni moment, aby wnosić korekty do koncepcji, przy czym na tym etapie nie mogą one być zbyt duże, bo to przełoży się na koszty, a GDDKiA jest już po przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą.

 

Grafika: GDDKiA

 

Koncepcja zakłada, że terminal będzie zlokalizowany po wschodniej stronie torów kolejowych. Podczas II Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku pierwszy raz wprost Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprezentowała koncepcję Parku Przemysłowego Emilianowo, który miałby się również znajdować po wschodniej stronie linii kolejowej nr 201. To powoduje nowe wyzwanie, bowiem obecna koncepcja węzła nie zakłada dojazdu do tego obszaru z węzła S-10. Być może uda się w najbliższym czasie, w którym można wnosić jeszcze korekty, wypracować jakieś rozwiązanie.

 

Koncepcja Parku Przemysłowego Emilianowo - PSSE

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu