Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Czerkasach dziękują bydgoszczanom za wsparcie

W Czerkasach dziękują bydgoszczanom za wsparcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 styczeń 2023 18:26

Od kwietnia Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy w bliskiej współpracy z Urzędem Miasta prowadziło zbiórkę środków na pomoc dla miast partnerskich Bydgoszczy na Ukrainie: Czerkas i Krzemieńczuka. Dzisiaj w ukraińskich mediach ukazała się wzmianka, w której burmistrz Czerkas dziękuje Bydgoszczy i TMMB za ukazanie pomocy w wysokości 100 tys. zł.

 

Jak wynika z komunikatu te środki przeznaczono na doposażenie jednej z miejskich spółek w sprzęt niezbędny do pomocy uchodźcom. Czerkasy, podobnie jak Krzemieńczuk nie leżą na pierwszej linii frontu, ale borykają się z ogromną liczbą uchodźców z obszarów gdzie trwają działania wojenne. Trzeba też mieć na uwadze to, że ostatnie zmasowane ataki na infrastrukturę cywilną utrudniają funkcjonowanie Ukraińców na terenie całego kraju.

 

Kolejne 100 tys. zł Bydgoszcz przekazała ze swojego budżetu dla Czerkas, co uchwaliła kilka miesięcy temu Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Osobiste podziękowania wyraża burmistrz Czerkas Antolij Bondarenko. W ukraińskich publikacjach pojawia się informacja, że Bydgoszcz okazała pomoc już wcześniej dla miejskiego szpitala przekazując transporty łózek i leków.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu