Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraińskie media żyją zbrodnią w Bydgoszczy. Przyczyną awantura między Ukraińcami

Ukraińskie media żyją zbrodnią w Bydgoszczy. Przyczyną awantura między Ukraińcami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 luty 2023 00:28

We wtorek 7 lutego w bydgoskich mediach pojawiły się pierwsze informacje o tragicznym finale awantury w bloku przy ulicy Pestalozziego. Policjanci zastali ciała dwóch mężczyzn w wieku 25 i 22 lat, dwie kobiety w stanie ciężkim trafiły natomiast do szpitali. Później okazało się, że była to awantura pomiędzy obywatelami Ukrainy. O tej sprawie jest dość głośno też w ukraińskich mediach.

 

Ukraińskie portale o sprawie zaczęły pisać z dwudniowym opóźnieniem, pod koniec tygodnia. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do mieszkania, gdzie przebywała 25-latka ze swoim 22-letnim partnerem, dziećmi oraz 71-letnią babcią wkroczył 25-letni były mąż tej kobiety. Ukraińskie portale wskazują, że motywem zbrodni miała być zazdrość, dlatego zaatakował nożem 22-latka oraz 25-letnią kobietę, ranić miał też 71-latkę. Policjanci podejrzewają, że po dokonaniu zbrodni 25-latek sam popełnił samobójstwo. Wzmianka o tej zbrodni pojawiała sie też w telewizyjnych serwisach informacyjnych.

 

Kadr z serwisu informacyjnego telewizji: Свідок

 

Policjanci mieli problem z wejście do mieszkania, przy udziale strażaków wyważyli drzwi, wówczas zastano ciała dwóch mężczyzn oraz nieprzytomną 25-latkę, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Stan tej kobiety wciąż jest bardzo ciężki.

 

Ukraińskie media wprost piszą, że wszyscy uczestnicy tej tragicznej w skutkach awantury są Ukraińcami. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu