Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni wyrazili zgodę na sprzedaż ulicy Jatki

Radni wyrazili zgodę na sprzedaż ulicy Jatki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 marzec 2023 15:14
Radni wyrazili zgodę na sprzedaż ulicy Jatki Fot: Bogusław Białas

Kilkanaście lat temu po prawie 50 latach odtworzona została ulica Jatki, powstała ona podczas budowy budynków usługowych przez Adama Sowę, obecnie jest to urokliwy deptak z funkcjami gastronomicznymi. Sowa zwrócił się do władz miasta o wykup gruntów, na których znajduje się ulica.

Temat pojawił się już jesienią, wówczas jednak z uwagi na pojawiające się, głównie wśród radnych opozycji wątpliwości, postawiono decyzje odroczyć. Dzisiaj – 29 marca – radni zgodzili się w głosowaniu na odebranie ulicy Jatki statusu drogi publicznej, co pozwolić może na jej sprzedać, wcześniej będą musiały się odbyć negocjacje co do ceny i warunków sprzedaży.

 

- Ta ulica już dzisiaj w połowie należy do pana Sowy, a połowa do miasta – wskazywał prezydent Rafał Bruski.

 

Radni opozycji mieli wątpliwości w jednej strony w kwestii utraty przychodów jakie płacone są przez gastronomię za zajęcie przestrzeni drogi publicznej (chodzi o stoliki i krzesełka, ławeczki itp.), ale też czy teoretycznie prywatny właściciel nie będzie mógł zamknąć tej ulicy.

Dyrektor Wojciech Nalazek z ZDMiKP wskazał, że przez ostatnie 3 lata z tytułu zajęcia pasa ruchu przez gastronomię wyniosły około 5 tys. zł.

 

- Ciąg rowerowy i pieszy nadal będzie zachowany – ocenia Nalazek, którego zdaniem w notarlalnym akcie sprzedaży można zawrzeć obowiązek zachowania przejezdności tej drogi w przyszłości.

 

W głosowaniu radni wyrazili zgodę na pozbawienie ulicy Jatki charakteru drogi publicznej.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu