Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz w tym tygodniu na uboczu dużej polityki (komentarz)

Bydgoszcz w tym tygodniu na uboczu dużej polityki (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 kwiecień 2023 00:50
Bydgoszcz w tym tygodniu na uboczu dużej polityki (komentarz) Fot: PO

Ten tydzień w kujawsko-pomorskim był na pewno dość obfity politycznie, bowiem tylu najważniejszych polskich polityków nie widzieliśmy dawno, z punktu widzenia Bydgoszczy gorzkie powinno być jednak to, że kluczowe wydarzenia odbywały się w Toruniu, wtorkowa wizyta Szymona Hołowni w Bydgoszczy i spotkanie otwarte z nim to właściwie jedyny istotniejszy akcent, taki na otarcie łez.

W poniedziałek w Toruniu rozpoczęło się forum gospodarcze Welconomy, dokładniej jego XXX edycja, czyli jest to marka budowana od dawna. Prestiżu tej edycji dodała wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, który przez Bydgoszcz jedynie przejeżdżał (rządowy samolot wylądował na bydgoskim lotnisku). To jednak nic nie znacząca ciekawostka.

 

Tego samego dnia rozpoczął się zlot parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej w kujawsko-pomorkskim. W Bydgoszczy tego dnia odbyło się spotkanie m.in. z posłem Pawłem Kowalem, na pewno jedną z bardziej wyrazistych postaci w polskiej polityce, także senatorem Krzysztofem Brejzą, ale go raczej traktujemy jako swojego krajana, dodatkowo gościł poseł Sterczewski, który zasłynął tym, że gdy jadącego go rowerem policjanci zatrzymali do kontroli, podejrzewając stan po spożyciu alkoholem, odmówił kontroli zasłaniając się immunitetem, więc jego obecność była bardziej na minus niż na plus. W tym samym momencie w Chełmnie odbyło się spotkanie z byłym premierem Donaldem Tuskiem, które można uznać za najważniejsze dla PO. Po sąsiedzku na Krajnie gościł z kolei marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

 

We wtorek klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej odbył swoje posiedzenie w kujawsko-pomorskim, któremu przewodniczył jej szef Donald Tusk. Odbyło się ono w Toruniu.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu