Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWedług ratusza pytanie o Jana Pawła II wyszło z pracowni IBRIS

Według ratusza pytanie o Jana Pawła II wyszło z pracowni IBRIS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 kwiecień 2023 16:28

Na początku roku przedstawiono wynik sondażu pracowni IBRIS, który wykonany został na zlecenie ratusza, wśród wielu pytań znalazło się dotyczące odebrania honorowego obywatelstwa Bydgoszczy św. Janowi Pawłowi II – 60% badanych oceniło pomysł negatywnie, pozytywnie zaś tylko 20%. Radni opozycji chcą się dowiedzieć kto stał za tym pytaniem.

 

Samo pytanie w pewnym sensie było próbą zbadania gruntu dla ewentualnej inicjatywy idącej w tym kierunku. Radny Jarosław Wenderlich pyta kto dokładnie stoi za tym pytaniem? Zastępca prezydenta Michał Sztybel stwierdza, że autorem wszystkich pytań był IBRIS, przy czym pytania musiał zaakceptować też ratusz.

 

Zważywszy na to, że oficjalnie postulatu pozbawienia honorowego obywatelstwa św. Jana Pawła II żadna z sił obecnych w Radzie Miasta Bydgoszczy nie postulowała, a wręcz wszystkie od tego zamiaru się odcinały, zasugerowanie tego pytania może zadziwiać.

 

Badania przeprowadzono w ramach sondażu pt. ,,Jakość życia w Bydgoszczy”. Bydgoszczanie zapłacili za nie przeszło 40 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu