Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez Bydgoszcz przeszedł Marsz Papieski. Jego celem podkreślenie znaczenia dziedzictwa św. Jana Pawła II

Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz Papieski. Jego celem podkreślenie znaczenia dziedzictwa św. Jana Pawła II

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 kwiecień 2023 12:14
Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz Papieski. Jego celem podkreślenie znaczenia dziedzictwa św. Jana Pawła II Fot i video: Bogusław Białas

W sobotę, pomimo dość deszczowej aury ponad 150 osób przeszło w Marszu Papieskim spod Katedry Bydgoskiej do bazyliki pw. św. Wincentego A'Paulo. ,,Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy” - głosił transparent na czele marszu, zorganizowanym z inicjatywy Diakoni Społecznej Światło-Życie.

W trakcie marszu z głośników rozlegały się homilie św. Jana Pawła II, sporadycznie pojawiły się okrzyki ,,Nie ma lepszego od Jana Pawła II”. Uczestnicy reprezentowali dość szeroki wachlarz wiekowy od rodziców z dziećmi w wózkach po seniorów, można powiedzieć zatem, że marsz miał w pewnym sensie charakter rodzinny.

 

 

 

- Jan Paweł II nie musi się bronić, on jest święty. Nie na darmo krzyczeliśmy na Placu św. Piotra, dając o nim świadectwo. To my musimy dzisiaj walczyć o to, by nie zachwiać swojej tożsamości i nie zniszczyć tego dobra, jakie pozostawił nam Ojciec Święty – mówił w bazylice proboszcz Sławomir Bar. W marszu udział wzięli też Ukraińcy i Litwini.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu